İstanbul TEM otoyolu İkitelli mevkiinde bir kamyonetten inen onlarca kaçak trafiği birbirine kattığı görüntüler gündem oldu.

Göç hareketleri ve sığınmacı sorunu gündemde kalmaya devam ederken Türkiye'ye yasa dışı yollarla giren ve büyükşehirlere kadar gelen kaçakların yeni görüntüsü ortaya çıktı.

Bugün saat 14.30 sıralarında İstanbul TEM otoyolu İkitelli mevkiinde bir kamyonetin kasasından onlarca kaçak çıktı. Güvenlik şeridinde duran aracın kasasından inen kaçaklar bir anda yola dağıldı.

Trafiği birbirine katan yaklaşık 50'ye yakın kaçak, hem kendi canını hem de trafikteki sürücülerin canını tehlikeye attı. Kaçaklar hızla geçen araçlara aldırmadan bariyerlerden atlayarak yol kenarındaki yeşillik alana ulaştı.

“BİR ANDA YOLA ATLADILAR, ŞOK OLDUM, ÇOK ŞAŞIRDIM”

MGK bildirisinde kritik ifadeler: 'Yunanistan'a karşı her türlü aracı kullanacağız' MGK bildirisinde kritik ifadeler: 'Yunanistan'a karşı her türlü aracı kullanacağız'

Sözcü Gazetesi'nin özel haberine göre o anları cep telefonuyla kaydeden vatandaş yaşadığı anları şu sözlerle anlattı:

“Yol kenarında kapalı kasa kamyonet durdu. Bir anda bir grup mülteci araçtan inerek kendilerini yola attılar. O an şok oldum. Çok şaşırdım. Kaçanların hepsi erkekti. Bazılarının kucağında çocuk da vardı. O sırada yolda bir de polis aracı vardı ancak o polisler mültecileri görmelerine rağmen herhangi bir müdahalede bulunmadı. Mülteciler hızla geçen araçlara aldırmadan yol kenarındaki yeşillik alanda doğru kaçtılar.”