Kısa süreli yağış sonrası Bağcılar adeta göle döndü. Atık su giderinin tıkanmasıyla bodrum katındaki daire su altında kaldı. Tıkanan atık su giderini mahalleli açmaya çalıştı.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis yine Türkiye'yi hedef aldı Yunanistan Başbakanı Miçotakis yine Türkiye'yi hedef aldı

Sağanak yağış İstanbul'u etkisi altına almasıyla Bağcılar'da hayat felç oldu. 

15 dakika süren yağmurun ardından mahalle aralarında su taşkınları yaşandı. Giderlerin tıkanması sonucu bir sokağı su bastı, 5 katlı binannın bodrum katı su altında kaldı.

Olayın ardından mahalleli duruma el atarak kendi imkanlarıyla giderleri açmaya başladı.

"Evimde ne eşya ne de parke kaldı"

Evini su basan Mehmet Kubilay Çelik, geçtiğimiz günlerde yağan yağmurdan da etkilendiklerini belirterek, "Her yaz yağmur yağdığında bu çileyi çekiyoruz. Evi su bastı, buzdolabının motorları yandı. Evimde ne eşya ne de parke kaldı. Parke fiyatları 10-15 bin lira. Bir önceki yağmur yağışında evi 2 metre su basmıştı. Bugün de en az 50 bin lira zararım var. Sadece 15-20 dakikada bu hale geldi. Bütün mahalle seferber oluyoruz, aman evimizi su basmasın diye." şeklinde konuştu.

"Yetkililer gelince biz bunu çekemeyiz diyorlar"

Eşi Gülten Çelik ise gözyaşları içinde yaşadıklarını anlattı. Çelik, "Her sene su baskını sorunu yaşıyorum. Sadece 15 dakika yağan yağmur, evimi talan etti. Bunu ben temizleyeceğim, yetkililer gelince biz bunu çekemeyiz diyorlar. Tuvalet pislik içinde, banyo su dolmuş. Evimin parkeleri zarar gördü. Asgari ücretle çalışıyorum. Ben bunlarla uğraşırken hastalık da kaparım." diye konuştu.