Ece Güner, istifa ettiği dönemde yaptığı yazılı açıklamada İmamoğlu’nun İBB başkanlığını yeniden kazanmasının önemini vurgulamış ve partisinin aday çıkarma kararını eleştirmişti. Güner, “Bu bir parti meselesi değil, bu bir memleket meselesidir. Bu bir cumhuriyet meselesidir” diyerek görevinden istifa etmişti.

Özcan'ın siyaset ve ekonomi alanında, Güner'in ise uluslararası hukuk alanında İmamoğlu’na danışmanlık yapacağı öğrenildi.

Özel'den İzmir'de elektrik akımından ölümlerle ilgili açıklama: Belki de ucu bizim belediyeye dokunacak... Özel'den İzmir'de elektrik akımından ölümlerle ilgili açıklama: Belki de ucu bizim belediyeye dokunacak...

GÜNER VE ÖZCAN'DAN TEŞEKKÜR

Güner, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İBB Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’na, beni “Başkan Danışmanı” göreviyle onurlandırdığı için teşekkür ediyorum. Olağanüstü başarılı ve çalışkan Başkanımızla, 16 milyon İstanbullu için, çok çalışacağız. Tam yol ileri!" ifadelerini kullandı.

Özcan da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’nun danışmanlığı görevine atanmış bulunuyorum. Beni bu göreve layık gören Sn. İmamoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımla arz ederim" notunu paylaştı.

Kaynak: Habertürk