İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in olağanüstü kurultayda yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından,  İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Koray Aydın genel başkanlığa aday olacağını açıkladı.

Aydın'ın X'ten paylaştığı açıklama şu şekilde: 

"Büyük Türk milleti, Değerli İYİ Partililer, Bilindiği üzere İYİ Parti’miz, 27 Nisan 2024 tarihinde Seçimli Olağanüstü Kurultay kararı almıştır. Bu bağlamda kararın alındığı günden bu yana milletvekillerimiz, parti yöneticilerimiz, il ve ilçe başkanlarımız, kurultay delegelerimiz ve partimize emek vermiş pek çok dava arkadaşımızla yürüttüğümüz istişareler sonucunda Genel Başkan Adayı olmaya karar vermiş bulunmaktayım. Büyük fedakarlıklarla Partimizi kuran, bugünlere getiren, aldığı Olağanüstü Kurultay kararıyla Partimizin önünü açan ve yeniden aday olmayacağını açıklayan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e teşekkür ediyorum. Kurucu Teşkilat Başkanı olduğum ve bir evlat gibi büyüttüğümüz İYİ Parti’mizi yeniden ayağa kaldırmak, Türkiye’ye yeniden umut olmasını sağlamak ve Partimiz için emek veren bütün dava arkadaşlarımızı birlik, bütünlük ve kardeşlik hukukuyla bir araya getirmek amacıyla; kutlu bir yola çıkmış bulunuyoruz. Niyetimiz hayırdır, akıbetimiz hayır olsun. Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun. Adaylığımla alakalı kapsamlı açıklamayı ilerleyen günlerde gerçekleştireceğim. Açıklamamızın yeri, tarihi ve saatini sosyal medya hesaplarımızdan duyuracağız."

Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın adaylığını açıkladı.

Akalın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Ben Türk milliyetçilerinin Türk milletini yönetmesi taraftarıyım. Bunu söyledikten sonra görevden alınmıştım. Bugün Türk siyasetinde İYİ'ler hareketinin liderliğine talip oluyorsam inancımdan dolayıdır. Bir koca ömrü bu inancımla yaşadım. Türkiye son 22 yıldır bir politik işgal ile karşı karşıya. "

Öncesinde İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da genel başkanlığa aday olacağını duyurmuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'un fethinin 571. yılına özel kitap için takdim yazısı yazdı Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'un fethinin 571. yılına özel kitap için takdim yazısı yazdı

Editör: Yudum Özel