İzmir'de CHP Buca İlçe Teşkilatı'nın Çamlıkule Mahallesi'nde seçim afişlerini astığı bir kahvehaneye saldırı düzenlendi.

Ortaya atılan iddia Sinan Oğan'ı çıldırttı! Ortaya atılan iddia Sinan Oğan'ı çıldırttı!

CHP İzmir Mileltvekili Av. Sevda Erdan Kılıç, saldırı sonrasında yaptığı açıklamada "Buca Çamlıkule’de 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun afiş ve pankartlarının olduğu bir kıraathaneye Savcı Sayan ve beraberindeki yaklaşık 30 kişilik bir grupla saldırı gerçekleştirildi. Sükunet!! Elleriyle taş atanlar değil, kalp yapanlar kazanacak" ifadelerini kullandı.

İşte saldırı görüntüleri:

SAVCI SAYAN'DA AÇIKLAMA "BİZE SALDIRDILAR"

Savcı Sayan ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kendilerinin saldırıya uğradığını öne sürerek şu ifadeleri kulland: 

"Daha önce farklı yerlerde yine aynı grup tarafından gerçekleşen 2 saldırının ardından; Bugün saat: 21:00 sularında Buca’da mahalle mitinginden dönerken PKK sloganı ve işaretleri ile seçim otobüsümüzün camını kırdılar. Lanet saldırıda çalışma ekibimden Üç arkadaşımı yaraladılar, bu vahşeti kınıyoruz ama biz onlara benzemeyeceğiz, ülkemizin selameti için biz onlara onların diliyle cevap vermeyeceğiz. Duruşumuzu bozmayacağız. Halkımız gereken cevabı sandıkta verecektir."