Denizbank Bornova Şubesi'nde, yeni bir Seçil Erzan vakası yaşandı. Olay dönemi Karşıyaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Karşıyaka Altyapı Basketbol Şube Başkanı olan Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Ö., iddiaya göre, yüksek kar vaadiyle fon ve altın alıp değerlendirmek üzere kulübün 3 yöneticisi ile 7 iş insanından yaklaşık 300 milyon TL topladı. Ancak, topladığı paraları fona yatırmayan, altın da almayan Hatice Ö.'nün parayı döviz bürosu sahibi Serkan Çelik’e gönderdiği ileri sürüldü.

İddiaya göre, İzmir'de iş dünyasından ve spor camiasından toplamda 300 milyon lira dolandırdığı öne sürülen Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Ö., mağdurlara zaman zaman ihtiyaçları kadar para gönderdiği ancak sonradan dolandırıldıklarını anladıkları için polise şikayette bulundular. Polis, Hatice Ö. hakkında 27 Haziran'da gözaltı kararı çıkardı. Ancak Hatice Ö., evinde çok sayıda ilaç içip intihar girişiminde bulundu ve İzmir Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Hayati tehlikesi olmayan Hatice Ö., polis ekiplerinin beklediği İzmir Şehir Hastanesi'nde, yemek yemeyi reddettiği ve ifade verecek durumda olmadığı belirtildi. Daha sonra Hatice Ö., psikiyatri servisine yatırıldı. Operasyon çerçevesinde banka personeli E.Y. ile döviz bürosu çalışanı A.A. da gözaltına alındı ve emniyete götürüldü.

"SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM"

Hatice Ö.'nün paraları gönderdiği öne sürülen döviz bürosunun sahibi Serkan Çelik (48) ise, emniyetteki işlemlerinin ardından 28 Haziran'da adliyeye sevk edildi. Çelik'in ifadesinde, "Hatice Ö., bana para getirdi. Ben ise o paraları altına ve dövize çevirdim. Sonrasında da kendisine iade ettim. Suçlamaları kabul etmiyorum" dediği öğrenilirken, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Çelik'i tutukladı.

Polis ekipleri, aynı gün içinde döviz bürosunda, Denizbank Bornova Şubesi'nde ve belirlenen bazı adreslerde arama yaptı. Hatice Ö. ile birlikte tutuklanan döviz bürosu sahibi S.Ç.'nin mal varlıklarına el konulduğu öğrenildi. Öte yandan Hatice Ö.'nün, özellikle Denizbank'ta yüksek mevduat sahibi kişileri hedef aldığı ve onları temas grup dolandırıcılığı ağına çektiği iddia edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından banka personeli E.Y. ile döviz bürosu çalışanı A.A. adliyeye sevk edildi. Her iki şüphelinin de ifadesinde suçlamaları kabul etmediği, bir personel olarak rutin görevlerini yaptıklarını, herhangi bir usulsüzlüğe karışmadıklarını söylediği öğrenildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliği E.Y. ve A.A.'yı yurt dışına çıkış yasağıyla serbest bıraktı.

Antalya'da zincirleme trafik kazası: 1 kişi hayatını kaybetti Antalya'da zincirleme trafik kazası: 1 kişi hayatını kaybetti

"BORÇLARIM VARDI, ÇIKMAZA GİRDİM"

Hastanede tedavisi süren Hatice Ö'nün, doktorların uygun görmesi üzerine ifadesi alınabildi. Hatice Ö. ifadesinde, "Borçlarım vardı, çıkmaza girdim. Ödemek için böyle bir yola başvurdum. Mağdurların paralarını da hep bir önceki mağdurun taleplerini karşılamak için kullandım. Faiz ve dolar kurundaki dalgalanmalardan dolayı işin içinden çıkamadım. Çırpındıkça daha da bataklığa saplandım. Yaptığım tüm işlemler bankacılık faaliyetleri çerçevesinde usulüne uygun yapılmıştır. Suçsuzum" dedi. 

Kaynak: Haber Global, DHA