Fenerbahçe Teknik Direktörü Jose Mourinho, idman öncesi transferler ve yeni sezon çalışmaları konusunda açıklamalarda bulundu. 

Jose5

İşte Portekizli teknik adamın açıklamaları:

Kendimi çok mutlu ve motive hissediyorum. Hiç olmadığım kadar motive hissediyorum kendimi. Çalışmalarımıza takımın yarısıyla başlayabildik sadece kolay değil. 2 hafta içerisinde de Şampiyonlar Ligi ön elemesi başlayacak. Biz elimizdeki oyuncularla çalışmamızı en iyi şekilde sürdürüyoruz.

"KULÜBÜN ŞARTLARI ÇOK İYİ"

Kariyerimdeki her çalıştığım kulüp benim için meydan okumaydı. Sorumluluklarımı biliyorum. Çok iyi bir şekilde karşılandım burada. Kulübün şartları çok iyi. Sportif direktörümüz çok iyi. Hedefimiz 35 milyon Fenerbahçe taraftarına özledikleri mutlulukları vermek.

TRANSFER AÇIKLAMASI

Başkanımız yaklaşımı konusunda mesajını direkt bir şekilde verdi. Kulübün gelişmesini istiyor. Kulübün gelişmesi demek en iyi oyuncularımızı satmamak demek. Bu konuda net mesajını verdi.

"TÜRK MİLLİ TAKIMI ÇOK İYİ BİR İŞ ÇIKARTTIĞI İÇİN BU DURUMDAYIZ"

Benim için şu anda en öncelikli durum oyuncuların takımlarına geri dönmesi. Bugün Livakovic ve Szymanski ilk antrenmanlarına çıkacak. Çağlar Söyüncü ilk topla antrenmana çıkacak. Türk Milli Takımı'ndaki oyuncularımız tatillerine bugün başladılar. Tadic çarşamba günü dönüyor. Şu anda yaşamış olduğumuz en büyük zorluk bu ama bu iyi bir sebepten dolayı. Türk Milli Takımı çok iyi bir iş çıkarttığı için bu durumdayız. Benim için bir anlamda hayal kırıklığı ama yapacak bir şey yok.

Trabzonspor, ayrılığı resmen açıkladı Trabzonspor, ayrılığı resmen açıkladı

"TRANSFER PAZARINDA NE İSTEDİĞİMİZİ BİLİYORUZ"

Biz transfer pazarında neler istediğimizi biliyoruz. Şampiyonlar Ligi maçları oynayacak olmak bize yardım etmiyor. Birçok takım 23'ünde Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynamayacak, bu bizim için bir problem. İlk oynayacak olduğumuz Lugano maçında en iyi durumumuzda olmayacağız ama bildiğim bir şey var ki evimizde oynayacağımız ikinci maçta taraftarımız o maçı kazanmamız için bize yardımcı olacaktır.

Editör: Ali Çetin