Gönül Boran Özüpak'tan emekli maaşlarına tepki! Gönül Boran Özüpak'tan emekli maaşlarına tepki!

Devlet memurluğu için birçok alımda otuz beş yaşını doldurmamış şartı aranması çoğu vatandaşın çalışma hayatında mağduriyet oluşturuyor. 

35 yaş sınırı, kamuda çalışan birçok vatandaşın kariyerine engel oluyor. Bu sınırlandırmada esneklik sağlayacak şekilde gözden geçirilmesi ve değerlendirilmesi gerektiğini savunan vatandaşlar yetkililerden çözüm beklemektedirler.

Kamu kurumlarının farklı meslek gruplarında 35 yaş sınırı ile memur olma durumu birçok vatandaşın mağduriyetiyle sonuçlanmaktadır. Özellikle askeriye, polis ve kaymakamlık gibi alanlarda, yaş sınırının bulunması uzun süreli eğitim hayatını geçiren vatandaşlar açısından büyük problemlere sebep olmaktadır.

35 yaş sınırına takılan vatandaşlar kamu kurumları ve meslek grupları için yaş sınırlarının daha esnek hale getirilmesini veya alternatif yolların üretilmesini talep ediyorlar. Bu konunun yeniden değerlendirilmesiyle daha fazla vatandaşın farklı meslek gruplarında memur olma fırsatını bulacağını dile getiriyorlar.

Kamu sektöründe istihdam etme şansı bulabileceğini ve kariyerlerini geliştirebileceklerini düşünen 35 yaş sınırı mağdurları uzun süredir yaşadıkları bu mağduriyetten ötürü konuyla ilgili çözüm bekliyorlar. Ancak yetkilileden konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Meclisin açılmasıyla birlikte konunun ilerleyen günlerde tekrar gündeme geleceği öngörülüyor.