İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'de sürdürdüğü saldırılarda on binlerce kişi yaşamını yitirdi. Gazzelilerin insani ihtiyaçları olan gıda ve ilaca ulaşmaları ise neredeyse imkansız hale geldi. 

İsrail ordusunun, halkı zorla aç ve susuz bıraktığı abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda can kaybı son 24 saatte 96 artarak 29 bin 878'e yükseldi.

AA'nın aktardığına göre; Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in 144 günden bu yana sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

İsrail ordusunun son 24 saatte Gazze Şeridi'nde gerçekleştirdiği 11 katliam sonucu 96 kişinin öldürüldüğü, 172 kişinin yaralandığı belirtildi.

Fitch, CrowdStrike kaynaklı yazılım sorunun etkilerine ilişkin açıklama yaptı Fitch, CrowdStrike kaynaklı yazılım sorunun etkilerine ilişkin açıklama yaptı

Buna göre Gazze'de 7 Ekim 2023'ten bu yana öldürülen Filistinlilerin sayısının 29 bin 878’e, yaralı sayısının da 70 bin 215'e yükseldiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca hâlen enkaz altında ve yol kenarlarında ölülerin bulunduğu ancak İsrail güçlerinin engellemesi nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı vurgulandı.