CHP Genel başkanı kemal Kılıçdaroğlu Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ziyaretinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İETT otobüsü kazasında can kaybı arttı İETT otobüsü kazasında can kaybı arttı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da TÜRKONFED' i ziyareti esnasında basına açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim tarihi için 14 Mayıs’ı belirtmesiyle ilgili soruya; “Bizim açımızdan herhangi bir sorun yok. 14 Mayıs gelince de ‘Yeter, söz milletin’ dedik. Millet İttifakı da zaten bunu istiyor. Yeter. Söz milletin olacak” cevabını verdi.

TÜRKONFED ziyaretinde Kılıçdaroğlu’na; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak ve CHP milletvekilleri eşlik etti.

Kemal Kılıçdaroğlu ziyareti esnasında cümlelerine devam ederek:

"Ekonomi konusunda beklentilerini ifade ettiler. Türkiye’yi, dünyayı, bölgeyi yakından izlediklerini ve bizden beklentilerini de sordular. Bütün sorulara büyük bir samimiyetle cevap verdim. Şunu söyledim: Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Bütün sorunları çözülebilir. Akılla, mantıkla, bilgiyle, birikimle çözülebilir. Bozulan bir devlet yapısı var, çürüyen bir yapı var. O yapının da süratle inşa edilmesi lazım. Altı liderin bu konuda kararlı olduğunu, Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağını, dolayısıyla kimsenin karamsar bir atmosfer vardır diye endişeye kapılmaması gerektiğini söyledim. Gerçekten Türkiye büyük bir ülke, güzel bir ülke. İyi kadroları var. Bugün o kadrolar her ne kadar biraz devre dışındaysa da… O kadrolar yeniden yönetime geldiği zaman devlette liyakati sağlamış olacağız ve güzel bir Türkiye’yi inşa edeceğiz."