'Önce Türkiye Buluşması'nda konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Siyaset köşeyi dönme aracı değildir" diyerek "Bilin ki hesap vermeyen siyasetçi malı götürüyordur" ifadelerine yer verdi. Kılıçdaroğlu ayrıca '5'li çete'ye de seslenerek "Bu devleti soyan 5'li çetelerin tamamının burnundan fitil fitil getireceğim. Tamamının!" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da ‘Önce Türkiye Buluşması’na katıldı.

Buradaki konuşmasında iktidara sert eleştiriler yönelten Kılıçdaroğlu, siyasetin ‘bir köşeyi dönme aracı' olmadığını vurgulayarak, “Bilin ki hesap vermeyen siyasetçi malı götürüyordur” dedi.

Kılıçdaroğlu ayrıca, "Benim size bir sözüm var değerli ülkücü kardeşlerim. Bu devleti soyan 5'li çetelerin tamamının burnundan fitil fitil getireceğim. Tamamının! Öyle araya adamlar koyuyorlar, şunu koyuyorlar, ‘acaba biz masum’... Yok kardeşim! Bu ülkede sen tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediysen birisinin onun hesabını sorması lazım. Soracağız" dedi.

Türkiye'den Adalarla ilgili flaş hamle: Resmen ilan edildi Türkiye'den Adalarla ilgili flaş hamle: Resmen ilan edildi

TANK PALET FABRİKASINI 1 HAFTA İÇİNDE ORDUMUZA TESLİM EDECEĞİM"

CHP lideri tank-palet fabrikasını da hatırlatarak, “Sakarya'da Tank Palet fabrikası var. Bir sabah kalktık, Tank Paleti fabrikasının bir bölümünü Katar Ordusu'na verdiler. Katar’a Tank Palet fabrikasını ihale mi yaptın, sen neye göre veriyorsun? İktidar olunca bir hafta içinde o şanlı fabrikayı geri alıp ordumuza teslim edeceğim” vaadini dile getirdi.

“Bizim iki kırmızı çizgimiz var. Bayrağımız ve vatanımız” diyen Kılıçdaroğlu, “Her türlü eleştiri olabilir, beğenmeyebilirler başımın üstüne. Ama bayrak ve vatan bizim kırmızı çizgimizdir” ifadelerini kullandı.

“O yoksul cumhuriyet, hiçbir zaman dilencilik yapmadı. Birisinin kapısının önüne giderek ‘bana para verin' demedi” şeklinde konuşan Kılıçdaroğlu, “Ekonomik zaferlerle taçlandırılmayan bir siyasal irade her zaman zaaflarla doludur. Ekonomik açıdan birilerine bağımlı hale gelirseniz emperyal güçlerin oyuncağı olabilirsiniz” dedi.

“TAMAMININ BURNUNDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİM”

Etkinliğe katılanlara seslenen Kılıçdaroğlu, “Benim size bir sözüm var değerli ülkücü kardeşlerim. Bu devleti soyan beşli çetelerin tamamının burnundan fitil fitil getireceğim. Tamamının! Öyle araya adamlar koyuyorlar, şunu koyuyorlar, ‘acaba biz masum'… Yok kardeşim! Bu ülkede sen tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediysen birisinin onun hesabını sorması lazım. Soracağız! Kardeşim yeter artık. Bu milletin iliklerine kadar soydunuz hâlâ soymaya devam ediyorsunuz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Sizden istediğim şu. Mücadeleyi beraber yapmak zorundayız. Bu bir kitlenin mücadelesi olacak. Bu ülkenin gençleri, inanıyorum ki 21. yüzyılda dünya siyaset tarihine çok güzel bir miras bırakacaktır” diye ekledi.

İLK KEZ OY KULLANACAK GENÇLERE SESLENDİ

İlk kez oy kullanacak yaklaşık 7,5 milyon gence seslenen Kılıçdaroğlu, “Ülkeleri, bayrakları için oy kullansınlar. Kullanacağınız her oy Türkiye'nin geleceği için altın değerinde. Biz nasıl milli kurtuluş savaşını verdiysek, şimdi bir demokrasi mücadelesi vereceğiz. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu cumhuriyeti yüzüncü yılında demokrasiyle taçlandıracağız” dedi.