İYİ Parti İstanbul İl Başkanı görevden alındı İYİ Parti İstanbul İl Başkanı görevden alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin 22. kuruluş yıl dönümünde yaptığı konuşmada muhalefeti ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sert eleştiriler yöneltmişti.

Konuşmasında 22 yıllık siyasi yolculuklarında kalibre ve kalitelerine uygun bir muhalefet bulamadıklarını belirten Erdoğan, "Her şeyi değiştirdik fakat ülkemizin ana muhalefet partisini, tek parti faşizminin boyunduruğundan bir türlü kurtaramadık. Halka rağmen halkçı bu zihniyet mensuplarına millete saygı duymayı, milli iradeye hürmet göstermeyi öğretemedik. 22 yıllık sürede tam 17 kez sandıkta bizimle yarıştılar. Yani ortalama 1,5 yılda bir siyaset arenasında karşımıza çıktılar. Her defasında milletten okkalı bir tokat yediler. Milleti hafife almanın, milli iradeyi aşağılamanın, sandığın meşruiyetini sorgulamanın bedelini seçimleri kaybederek ödediler." ifadelerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN ERDOĞAN'A YANIT

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın eleştirileri üzerine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili Erdoğan; yolsuzluğu, adaletsizliği, liyakatsizliği, 5’li çetelere hizmeti hiçbir zaman 'kalite' ve 'kalibre' olarak görmedik, görmeyeceğiz de. Bu senin ve Saray sosyetesinin işidir. 22 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi’ni kendine ve Saray sosyetesine benzetmeye çalıştığını söylüyorsun… Boşuna uğraşma; devleti soyanların, uyuşturucu baronlarına hizmet edenlerin, hudutları namus olmaktan çıkaranların asla CHP’de yeri yoktur, olmaz da!"