CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Sosyal Konut Projesi'yle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir çağrı geldi. Kılıçdaroğlu, "Halkımızın böyle bir projeye ihtiyacı var, siyasiler olarak, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayrıntılarını duyurduğu Sosyal Konut Projesi son günlerde en çok konuşulan gündem maddelerinden biri haline geldi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama paylaştı.

Kılıçdaroğlu, açıklamasında Erdoğan'a çağrıda bulundu. Projeye hazine garantisi verilmesini isteyen CHP lideri, "Ben bu işin başarılı olmasını istiyorum. Ha sen yine git, medya görünümlü aparatlarına 'Bay Kemal projeye karşı çıktı' haberi yaptır, sorun değil. Yeter ki bu iş olsun" dedi.

"APARATLARINA 'BAY KEMAL PROJEYE KARŞI ÇIKTI' HABERİ YAPTIR, SORUN DEĞİL"

Türkiye'nin İsrail büyükelçisi belli oldu: Feyzioğlu şaşırttı Türkiye'nin İsrail büyükelçisi belli oldu: Feyzioğlu şaşırttı

Erdoğan'a 'Hazine garantisi ver, destekleyeceğiz' diyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Son dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok ildeki ihaleleri iptal oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu sosyal konut projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben bu işin başarılı olmasını istiyorum.

Halkımızın böyle bir projeye ihtiyacı var, siyasiler olarak, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Tekrar ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz.

Ha sen yine git, medya görünümlü aparatlarına “Bay Kemal projeye karşı çıktı” haberi yaptır, sorun değil. Yeter ki bu iş olsun. "