Cumhurbaşkanı Erdoğan KPSS sorularının sızdırıldığı iddiası hakkında Devlet Denetleme Kurulu'na talimat vermişti. Devlet Denetleme Kurulu bugün KPSS hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. YÖK'ten de iddialara ilişkin inceleme başlatıldığı bildirildi.

KPSS'deki benzer sorular ve sızdırma iddiaları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan Devlet Denetleme Kurulunu görevlendirmişti.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün de dün Resmi Gazete'de yayımlanan kararla görevden alınmıştı. Bugün gelen son dakika bilgisine göre Devlet Denetleme Kurulu (DDK), KPSS hakkında suç duyurusunda bulundu.

YÖK DE DAHİL OLDU

YÖK Başkanı Erol Özvar, "DDK tarafından gerçekleştirilen denetleme ile eş zamanlı olarak tarafımızca da inceleme başlatılmış olup sonuç en kısa zamanda ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır" dedi.

KPSS İPTAL EDİLECEK Mİ?

Ortaya çıkan durum sonrasında KPSS'ye katılan ya da katılmayan herkes KPSS iptal edilecek mi? sorusunu sormaya başladı.

Meral Akşener'in konvoyu köpeği öldürdü! Meral Akşener'in konvoyu köpeği öldürdü!

Gelişmeler, KPSS'nin iptaline doğru yol alındığı izlenimi verse de şu an için resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak KPSS 2022 ve iddiaların odağı Yediiklim Yayınları hakkında her şeyin konuşulduğu bir sürecin içine de girilmiş oldu.

KPSS'ye umut bağlayıp emek veren adaylar, gelişmeleri merak içinde takip ediyor.