Üsküdar Marmaray durağında birden seferler durdurulurken istasyonda ''peronları terk edin'' anonsu yapıldı.

Üsküdar Marmaray durağında tren seferi durduruldu, yolcular ise peronlardan dışarı çıktı. İstasyonda, "acil bir durum sebebiyle tüm yolcuların peronları derhal terk etmeleri gerekmektedir" şeklinde anonslar yapıldı.

İstasyonda anons yapıldı

İstasyonda,"acil bir durum sebebiyle tüm yolcuların peronları derhal terk etmeleri gerekmektedir" şeklinde anonslar yapılması ise yolcuların paniklemesine neden oldu.

Üsküdar Marmaray durağında, bir yolcunun yangın butonuna basması sonucu yangın alarmı devreye girdi, otomatik istasyon boşaltma anonsu yapıldı.

Yok böyle bir olay! Önce kavga etti sonra sürücüyü kaçırmaya çalıştı Yok böyle bir olay! Önce kavga etti sonra sürücüyü kaçırmaya çalıştı

"Acil bir durum sebebiyle tüm yolcuların peronları derhal terk etmeleri gerekmektedir" şeklinde anonsların yapıldığı isyasyonda, yolcular peronlardan dışarı çıktı. Peronda bulunan yolcular ise trene alınmayarak peronlardan dışarıya yönlendirildi. Anonsun sebebinin ise bir yolcunun yangın butonuna basması olduğu ortaya çıktı. Butona basılmasının ardından yangın alarmının devreye girmesiyle otomatik olarak istasyon boşaltma anonsu yapıldı.

Marmaray'dan açıklama geldi

Konuya ilişkin Marmaray'dan yapılan açıklamada, "Marmaray Üsküdar istasyonunda bir yolcunun amacı dışında yangın butonuna basması sonucu yangın alarmı devreye girmiş, otomatik istasyon boşaltma anonsu yapılmıştır. Asılsız alarm kısa sürede iptal edilmiştir. Trenlerimizde aksama olmadan seferlerimiz devam etmektedir" ifadelerine yer verildi.