TV8'in en sevilen yarışma programlarından MasterChef Türkiye'de kıyasıya mücadele devam ederken gerginlikler de bitmek bilmiyor.

Acun Ilıcalı'nın yapımcığını üstlendiği MasterChef Türkiye 2022'ye veda eden son isim Tayfun Genç olurken yeni hafta başladı. Elemenin ardından mavi takım kaptanlığını kazanan Görkem Ünal olurken kırmızı takımın kaptanı ise Fatma Nur Uçar'ı oldu. Fenomen yarışmada yeni hafta hız kesmeden başlarken gerginlik de arttı.

"BAŞLADI YİNE AİLEYE"

Şeflerin söz hakkı verdiği Burak Kaya, "Bana laf söylendiği zaman ailemi ve beni izleyen büyüklerimi düşünürüm. Bu durum biraz beni sıkıntıya sokuyor" demişti. Bu sırada Fatma Nur, sıkılmış bir yüz ifadesi ve kısık bir sesle "Başladı yine aileye" sözleriyle tepkisini dile getirmişti. İkili arasındaki gerginlik son bölümde de devam etti.

"BENİM DE ANAM BABAM VAR"

Burak Kaya: Ben burada ailem, sevdiklerim hakkında konuşurken arkada gülüyor, dalga geçiyor. Gerçekten çok saygısızca.

Fatma Nur Uçar: Bir sen saygılısın zaten.

Arka Sokakların efsane oyuncuları Uğur Bektaş ve Gamze Özçelik'in oğlunun son hali Arka Sokakların efsane oyuncuları Uğur Bektaş ve Gamze Özçelik'in oğlunun son hali

Burak Kaya: Lütfen benimle muhatap olma.

Fatma Nur Uçar: Her konuşmasında aileyi katıyor. Benim de anam babam var. Neymiş annesine söz vermiş, burada hiç potaya girmeyecekmiş.

Tartışmada araya giren Somer Şef ise genç yarışmacıların atışmasına şu sözlerle katıldı: ''Fatma Nur sana ne. Adam kendi hakkında bir şey söylüyor. Bu seni ilgilendiren, sana bir sataşma olan, sana zarar veren bir şey değil ki. Bence çok da duyarlı bir davranış. 'Annem, ailem üzülsün istemiyorum' diyor. Sana bir sataşma yok. Bu konuda neye sinirlendiğini anlamadım.''

"BEL ALTI VURMAYA ÇALIŞIYOR"

Fatma Nur Uçar, ise ''Sürekli biriyle tartıştığı zaman 'Benim ailem izliyor' diyor. 'Sen saygısızsın' diye sürekli bel altı vurmaya çalışıyor. Ben de ona gülümsedim, bir şey demedim ayrıca. Başka bir şey yok yani, ben kendisiyle muhatap bile olmuyorum.'' sözleriyle kendini savundu.

Somer Şef, ''Hepimizin arkadaşlıkları, dostlukları var. Arkadaşlarınızın limitini birbirinizin sınırları belirlesin. Birbirinizin sınırlarına girmeyin. Hepiniz için söylüyorum bunu.'' diyerek tartışmayı yumuşatmaya çalıştı.

"HARAM ZIKKIM OLSUN"

''Ben kendisine hakkımı helal etmiyorum. Haram zıkkım olsun. Rabbim inşallah sana çok büyük acılar yaşatır.'' diyen Kaya'ya Fatma Nur da, ''Amin, amin. Kemik de yağar. Senin bana ne hakkın var da helal edeceksin. Gerçek yüzü çıkıyor ortaya.'' sözleriyle cevap verdi.

Mehmet Şef ise Fatma Nur'un kullandığı kelimelere sinirlenerek, '' 'Kemik de yağar' sözünü geri al. Bazı şeyleri söylüyorsun, söylediğin şeyin nereye gittiğini bilmiyorsun. Burada kullanılacak bir söz değil bu! Bazı şeyleri dengelemen gerekiyor Fatma Nur.'' dedi.