MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelttiği sorulara Sinan Ateş cinayeti üzerinden yanıt veren Özel'e,  MHP kanadından cevap gecikmedi. Konuya ilişkin paylaşımda bulunan Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Özel'e sert bir şekilde yanıt vererek söz konusu iddialarını ispat etmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Liderler Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Liderler Zirvesi'nde

"SEN ÜLKÜCÜ DÜŞMANISIN..."

Sosyal medya hesabından iddialara yönelik açıklamalarda bulunan ve CHP lideri Özel'in işaret ettiği isimlerden biri olan MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, şu ifadelerde bulundu:

"En küçük ilgi ve alakamızın söz konusu dahi olmadığı bahse konu cinayet iddianamesiyle ilgili dün soru kalıbı içinde telaffuz ettiğin iddialarını ispat etmezsen, alçaksın, ahlaksızsın, şerefsizsin, namussuzsun! Daha sana ne diyelim… Hodri meydan… Bu da üç… Sende utanma yok ki! Sende omurga yok ki! İşin özünde sende hiçbir şey yok, ama CHP'nin Genel Başkanısın…Yazık, günah, ayıp… Senin gibi müptezellerin varlığı bile Türk siyasetinin mahvı perişanlığına en açık delildir…Sen Ülkücü düşmanısın, MHP düşmanısın, kimlerle iş tuttuğun cümle alemin de malumudur… Müfteriliğinin hukuki bedelini inşallah ödeyeceksin."

"ŞİMDİDEN O KOLTUKTA SIRITMAYA BAŞLADIN"

"Sahteci ve siyaset kalpazanı CHP'nin estirmeye çalıştığı suni dostluk ve uyum havası çabuk dağıldı . Yalancı bahar pek kısa sürdü. Takke düştü, kel göründü. Mürai Özgür'ün gerçek ve çirkin yüzü, grup toplantısında gözler önüne serildi. İftiracı ve yalancı Özgür'ün son orta oyununu seyrettik. 'İşte sen busun Özgür Özel' dedik. Özgür Efendi, yerel seçim rüzgârından esinlenip hayallere kapılarak kibrin, enaniyetin çukuruna çok erken düştün. Şimdiden o koltukta sırıtmaya başladın. Sahte diyalog ve siyasi uyum masken çabuk indi. Büründüğün kuzu postundan çıkıp nasıl bir sırtlan olduğunu gösterdin." 

ÖZEL, İDDİALARINDA HANGİ İFADELERE YER VERMİŞTİ?

Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisine sorduğu 4 soruya Sinan Ateş cinayeti üzerinden verdiği yanıtta şu ifadeler bulunuyor:

"Size bu soruları yazan arsız metin yazarları var ya şu dört soruya cevap versinler bakalım: Bu iki kişinin isimleri Sinan Ateş iddianamesinden nasıl ve kimler tarafından iddianameden ayıklanmıştır? Sinan Ateş'in sokak ortasında ölümünden sonra kimse tweet atmayacak cenazeye gitmeyecek taziye bildirmeyecek diyen hangi ikisidir? Bu talimatı partiye hangi ikisi yaymıştır? Tetikçiyi kaçıran aracın fotoğrafları açığa çıkıp Ülkü Ocakları Genel Başkanına bu aracın ceza yemeyecek, trafikte durdurulmayacak statüsüne getirilmesine hangi ikisi katkı sağlamıştır?"

Kaynak: SonDakika.com