Ehliyetlerini kaybeden ve mesleklerini icra edemeyen vatandaşlar arasında yaşanan bu mağduriyet ciddi bir sorun olarak öne çıkıyor. Bu durum, ekonomik zorluklarla başa çıkmayı güçleştiriyor ve iş bulamayan vatandaşların geçim sıkıntısı yaşamasına yol açıyor.

Aile yapısının bozulmasınada neden olan bu durum, birçok ehliyet mağduru vatandaş için bir çözümü zorunlu hale getiriyor. Ehliyet mağdurları sorunlarının çözülmesi için hükümetin dikkatli bir şekilde çalışmalar yapması önemlidir.

Ehliyetini kaybeden ve hatalarından pişman olan birçok vatandaş, Meclis'in açılmasıyla birlikte ehliyet affının gelmesini istiyorlar. Özellikle ölümlü kazalara karışmamış sürücüler, aile geçimini sağlamak için cezalarının bir defaya mahsus iptal edilmesini talep ediyorlar. Mağdurlar bu tür affın getirilmesi, toplumsal bir sorunu hafifletmeye ve mağduriyetleri azaltmaya yardımcı olacağını dile getiriyorlar. 

Borsa kazandırmaya devam ediyor! Borsa kazandırmaya devam ediyor!

Sayıları 1 milyon olan ehliyet affı mağduru vatandaşlar seslerini duyurabilmek adına sosyal medya hesaplarında çeşitli etkinlikler düzenliyorlar. Hükümetten konuya dair çözüm bekliyorlar.