Milli Savunma Bakanlığı, 1829 personel alımı için 29 Nisan itibarıyla İŞKUR üzerinden başvuruları alınmıştı. Başvuruların ardından gözler kura çekimine çevrildi. İşte kura çekim tarih ve saati...

KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Kura çekimi, Millî Savunma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Merkezi (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA) 16 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 10.00’da noter huzurunda yapılacak.

Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacak.

Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacak.

SINAVLAR NASIL YAPILACAK?

Sözlü/uygulamalı sınav, adayların başvurdukları meslek koluna ilişkin mesleki bilgi ve beceriler ile yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik olarak yapılacak.

Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 (yetmiş) puanın altında puan alan adaylar başarısız sayılacak. Adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sırası bu puan üzerinden tespit edilecek.

Sözlü sınav sonucunda, sınavda başarılı bulunan (70 ve daha üstü puan alan) yüksek puanlı adaydan başlanmak suretiyle ilgili ilanda belirtilen açık iş gücü miktarınca asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek.

Bakan Bayraktar duyurdu: TPAO'ya 150 personel alınacak Bakan Bayraktar duyurdu: TPAO'ya 150 personel alınacak

Sınav sonucu Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanacak. Sınav sonucunun bildirilmesi için adaylara ayrıca başka bir tebligat yapılmayacak.

HANGİ MESLEK GRUPLARI ALINACAK?

Elektronik Teknisyeni

İş Makineleri Operatörü

Kaynakçı

Frezeci

İnşaat Ustası

Ciltçi

Matbaa Teknisyeni

Motor İmalat ve Bakım Onarım İşçisi

Terzi

Jeneratör Tamircisi

Sıhhi Tesisatçı

Marangoz

Ofset Baskı Operatörü

Şoför - Yük Taşıma

Fırın İşçisi

Kaloriferci

Elektrikçi

Kaynak Teknisyeni

Otomotiv Boya Ustası

Editör: Dilara Adak