Bilinmeyen bir sebepten ötürü Muğla'nın Urla ilçesinde orman yangını çıktı. Yangın rüzgarın şiddeti ile geniş bir alana yayıldı. Uzun uğraşlar sonucunda alevler kontrol altına alındı.

Muğla'nın Ula ilçesinde gece yarısı, Gökova Mahallesi yakınlarında orman yangını çıktı.

Alevleri gören vatandaşlar sokağa dökülürken yangını söndürmek için orman söndürme ekipleri ile Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin bölgeye sevk edildiği bildirildi.

Yangına müdahale ediliyor

Rüzgarın da şiddeti ile alevler kısa sürede yayılmaya başladı.

Yangına, Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 31 arazöz, 19 su ikmal aracı, 23 yer ekibi, 5 dozer ve yaklaşık 100 orman işçisinin yanı sıra belediyelere bağlı itfaiye ekipleri tarafından müdahale edildi.

"Tüm imkanlar seferber edilmiştir"

Yangınla ilgili Muğla Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Ula ilçesi Gökova Mahallesi Kozlukuyu mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıkmıştır. Orman yangınına tüm ekiplerimizle müdahale edilmektedir. Yangını en kısa sürede kontrol altına almak için tüm imkanlar seferber edilmiştir. Bölgeye çok sayıda ekip yönlendirilmiş olup, yerleşim yerlerini yangından korumak için gerekli tedbirler ekiplerimizce alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Yangın kontrol altına alındı

Ekiplerin gece saatlerinden itibaren yoğun çabalarla müdahalede bulunduğu yangın kontrol altına alındı.

MSB duyurdu: Asos 'ta 23 terörist etkisiz MSB duyurdu: Asos 'ta 23 terörist etkisiz

Muğla Valiliği konuya ilişkin şu ifadelerde bulundu:

"Sabaha kadar süren yangınla mücadele çalışmalarının neticesinde Gökova Kozlukuyu yangını kontrol altına alınmıştır. Karadan ve havadan yangınla mücadele çalışmalarında fedakarca görev yapan ekiplerimize teşekkür ediyoruz."