Bu soruna bir an önece çözüm bulunmasını isteyen süresiz nafaka mağdurları, seslerini yetkililere ulaştırmak adına sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapıyor.

Ferhat Salman'dan staj ve çıraklık açıklaması: Emeğimizin karşılığını alacağız Ferhat Salman'dan staj ve çıraklık açıklaması: Emeğimizin karşılığını alacağız

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2022 yılında şu açıklamalarda bulunmuştu:

NAFAKA KONUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZ VAR”

Nafaka konusu Türkiye’de ciddi bir soruna dönüşmüş durumda. Biz bunun farkındayız. Bununla ilgili çalışıyoruz. Her iki tarafı hem kadınların hem erkeklerin hukukunu koruyucu iki tarafı da mağdur etmeyecek bir çözüm getireceğiz. Belki 2023’ün sonuna kadar da bunu bitireceğiz” şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı Bakan Bozdağ'ın açıklamalarının ardından aylar geçti, ancak milyonlarca vatandaşı mağdur eden süresiz nafaka uygulamasına dair henüz yeni bir gelişme bulunamadı.

"Bu adaletsizliğe seçim öncesi çözüm bulunsun!"

Süresiz nafaka ödemenin adaletsizlik olduğunu ifade eden mağdurlar bitirilmesini talep ederek "İki milyon kişiyi görmezden gelmeyin" diyor. Toplumda ciddi anlamda mağduriyetlerin yaşanmasına neden olan bu uygulamaya son verilmesi için çağrılar yapılmaya devam ediyor. Süresiz nafaka mağdurları, bu adaletsiz uygulamanın seçim öncesi kaldırılmasını istiyor.