Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin 2016 yılında katıldığı bir etkinlikte yaptığı 15 Temmuz açıklaması sosyal medyada gündem oldu. Nebati, "Allah bize 15 Temmuz'u bir ikram olarak verdi" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin 7 Aralık 2016'da katıldığı bir etkinlikte 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin açıklaması sosyal medyada gündem oldu.

Nebati, "Allah bize 15 Temmuz'u bir ikram olarak verdi diyorum ben. Hem kendimizi bildik, hem kendimizi tanıdık, hem bu ülkenin karşılaşabileceği her türlü ihanetin nasıl giderileceğine ilişkin olarak büyük bir tecrübe edinmiş olduk, 246 şehidimize ve 2 bin üzerinde gazimize rağmen büyük bir ikram olarak düşünüyorum ben" ifadelerini kullandı.

12 yaşındaki kız çocuğunun yaptıkları görenleri hayrete düşürdü 12 yaşındaki kız çocuğunun yaptıkları görenleri hayrete düşürdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, “Şu anda bu çıkış, bu hareket Allah’ın büyük bir lütfu. Bu tertemiz olması gereken TSK’nın temizlenmesine vesile olacak bir harekettir” demişti.