Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu öğrencilere müjdeli haberi verdi. Kasapoğlu, KYK yurt başvuru tarihlerini duyurdu.

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından sınavı kazanan milyonlarca öğrenci KYK yurt ve burs/kredi başvurularının başlayacağı tarihi merak ediyordu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu KYK yurt başvuru tarihlerini duyurdu. 

Bakan Özer'den öğretmenlerle ilgili son dakika açıklama Bakan Özer'den öğretmenlerle ilgili son dakika açıklama

Bakan Kasapoğlu "2022-2023 eğitim öğretim yılı yurt başvurularını an itibarıyla başlatıyoruz. Pazar akşamına kadar e-devlet üzerinden öğrenciler başvurularını gerçekleştirecek. Başvurular hiçbir şekilde insan eli değmeden bilgisayar ortamında değerlendirilecek. Gelir, başarı durumlarına göre yerleştirmeler otomatik olarak gerçekleştirilecek. İnşallah asil ve yedek öğrencilerimiz açıklanmış olacak. Bu yurtlar aynı zamanda bir kardeşlik, dostluk ortamı.

2022-2023 KYK yurt başvuruları başladı

Burada bir gurur tablosundan bahsediyorum. Bu gururu istisnasız herkesin hissetmesi gerekiyor. Bu muhteşem hizmete gölge düşürülmemesini ifade ediyorum. Kılı kırk yaran hassasiyetle çalıştık. Her zaman daha iyisini yapma hedefiyle çalıştık. Tüm yöneticilerimiz hazırlıklarını en güzel şekilde gerçekleştirdiler.

"Yurt ücretleriyle ilgili ifadeler görüyorum. Resmi olarak yurt ücretlerini Eylül ayı içinde belirleyip, açıklayacağız. Bunun dışında hiçbir bilgiye itibar edilmesin.

Pazar günü başvurular bitecek, sonrasında da hızlı bir şekilde yerleştirme sürecini tamamlama yolunda tamamlanacak." dedi.

KYK YURT BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ