Uzun süredir Türkiye gündemini meşgul eden ve eğitimi çok derinden etkileyen 'atama bekleyen öğretmenler' sorunu günden güne büyümeye devam ediyor. Atamaların yetersizliği nedeniyle KPSS'den yüksek puan alsalar bile atanamayan öğretmenler artık sabırlarının kalmadığını belirterek yetkililere sesleniyor.

Öğretmenler, senelerce eğitimini aldıkları mesleklerini icra etmek, atanarak işlerini eşit işe eşit hak ve eşit maaş kapsamında gerçekleştirmek istediklerini belirterek yetkililere sesleniyor.

En verimli yaşlarında yıllarca KPSS ve atama stresi yaşayan öğretmenler hayallerini kurduğu mesleklerini icra etmek için bu kadar mücadele etmek zorunda kalmalarına tepki gösteriyor. Ülkemizdeki eğitim sistemi ağır eleştiriler alırken milyonlarca öğretmenin mesleklerini icra etmek için yıllarca atama beklemesi eleştirilerin de odağı oldu. 

Mustafa Kemal Atatürk'ün “Öğretmenler! Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır.“ sözüyle de öğretmenliğin ne kadar önemli olduğu, yeni neslin oluşmasında temel yapı taşlarından biri olduğu da anlaşılmaktadır.

Öğretmenler 45 bin atama kararına tepkili! Öğretmenler 45 bin atama kararına tepkili!

Okul öncesi öğretmenler, ülkedeki her vatandaşın aileden sonra ilk eğitim aldığı kişiler olduğundan ötürü gelecek neslin oluşumunda büyük önem teşkil ediyor. Hayattaki ilk öğretmenlerinden aldıkları eğitimle geleceklerini basamam basamak oluşturan çocuklar 

Atama bekleyen binlerce öğretmen Twitter'da bir araya gelerek #Okulöncesi20binözelalım etiketiyle yetkililere seslendi. Etkinliğe binlerce okul öncesi öğretmeni katılırken etiket kısa sürede Türkiye gündeminde yerini aldı.