Ankara'da silahlı saldırıya uğrayarak öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, sosyal medyadan açıklama yaptı. Ateş'in ölümünün siyasi malzeme haline getirilmemesini isteyen Ayşe Ateş, "Acımıza saygı duysunlar." dedi. Ateş, "Devletimiz, suçluları tespit edecek ve gereken cezayı verecek büyüklüktedir." ifadelerini kullandı.

Ankara'da silahlı saldırı sonucu öldürülen Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, ailesi adına Sinan Ateş'in sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı.

Ayşe Ateş, sosyal medyanın hüküm yeri olmadığına işaret ederek, “Gerek Sosyal medyada gerekse bazı internet sitelerinde yer alan katil arayışlarının, hedef göstermelerin kimseye bir faydası yoktur” dedi. "Acımıza saygı duyulmalı" diyen Ateş, "Devletimiz, suçluları tespit edecek ve gereken cezayı verecek büyüklüktedir." ifadelerini kullandı.

Sinan Ateş ismine AK Parti ve MHP'den ret Sinan Ateş ismine AK Parti ve MHP'den ret

Eşinin cenazesine gelerek taziyelerini iletenlere teşekkür eden Ayşe Ateş'in açıklaması şu şekilde:

"Ankara'da düzenlenen hain suikast sonucu şehit düşen eşim Sinan Ateş'in cenazesi için yakından, uzaktan gelerek acımızı paylaşan, taziyelerini ileten herkese ailemiz adına teşekkür ediyorum. Eşimin şehit edilmesinden bugüne gerek sosyal medyada gerekse bazı internet sitelerinde yer alan katil arayışlarının, hedef göstermelerin kimseye bir faydası yoktur. Sosyal medya bir hüküm yeri değildir. Devletimiz, suçluları tespit edecek ve gereken cezayı verecek büyüklüktedir. Her şeyden önemlisi Allah, en büyük adalet ve hüküm sahibidir.

"ACIMIZA SAYGI DUYUN"

Acımızı bir siyasi malzeme haline getirmek, acımız üzerinden siyasi hesaplaşma yapmak isteyenlerden istirhamımız, ellerini vicdanlarına koymaları, acımıza saygı duymalarıdır. Şu anda tek bir gerçek vardır: Sinan Ateş, hain bir suikaste kurban gitmiş Ülkücü şehittir. Onun manevi hatırasına saygı göstermek isteyen herkesten tek beklentimiz duadır."