Bakan Koca'dan 'Onaylı Randevu' yorumu: Önemli bir artış var Bakan Koca'dan 'Onaylı Randevu' yorumu: Önemli bir artış var

Sosyal medya hesabından operasyonlara dair bilgileri paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, açıklamasında, elebaşları Numan Karakoç ve tutuklu Hakan Akdoğan olan husumetli 2 organize suç örgütüne yönelik çalışma yürütüldüğünü bildirdi.

Ayrıca Yerlikaya, operasyonlarda görev alan güvenlik güçlerini tebrik ederek, operasyonlar kapsamında 60 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

"MAHZEN-42" OPERAYONU

Çalışma sonucu birçok suça karıştığı tespit edilen şüphelilere yönelik İstanbul ve İzmir'de  "Mahzen-42" operasyonu düzenlendi.

Operasyon sonucunda 33 şüpheli yakalanırken, 7 ruhsatsız tabanca, 1 av tüfeği ve muhtelif miktarda uyuşturucu madde de ele geçirildi.

"MAHZEN-43" OPERASYON

Yerlikaya'nın paylaşımından elde edilen bilgilere göre, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "rüşvet", "yağma" ve "6136 sayılı kanuna muhalefet" suçlarını işledikleri belirlenen ve elebaşılığını tutuklu Uğur Özgen'in yaptığı organize suç örgütüne yönelik de Kocaeli merkezli, İstanbul, Tekirdağ, Bitlis ve Aksaray'da "Mahzen-43" operasyonunun düzenlendiği öğrenildi. 

Operasyon kapsamında 27 şüpheli gözaltına alınırken, 3 ruhsatsız tabanca ve çok sayıda fişek de ele geçirildi.

Kaynak: AA