Özgür Özel, 1 Mayıs kutlamaları kapsamında Saraçhane'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. 

"İÇİŞLERİ BAKANI İLE BİR ŞEY KONUŞMAYA GEREK YOK "

Özgür Özel, yürüyüşün önündeki engelin kaldırılması için polis amiriyle görüşme yaptı. Taleplerinin emniyet tarafından kabul edilmediğini belirten Özel, şu açıklamalarda bulundu: 

"Taksim tam olarak özgür olana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Birileri Taksim'i kendi egemenliğinde görüyor. Kaba kuvvetle sağlanan iktidar gitgide sona yaklaşan iktidardır. Özgürlükleri gözettiğimizde demokratik bir ülke oluruz. Taksim'e doğru hareket ediyor olması bu halkın önemli bir kazanımdır.

Umarım polisin müdahale etmediği yaralanmaların olmadığı bir gün olur. Taksim tam olarak özgür olana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. İçişleri Bakanımız güvenlik önlemlerini gerekçe sundu ne yazık ki. Siz polisle Taksim'i koruyorsanız sizin egemenliğiniz polis egemenliğine bağlıdır. Bu vakitten sonra da içişleri Bakanı ile bir şey konuşmaya gerek yok"

İstanbul'da 1 Mayıs yürüyüşü ile ilgili 27 kişi daha gözaltına alındı İstanbul'da 1 Mayıs yürüyüşü ile ilgili 27 kişi daha gözaltına alındı

AYM'YE İŞARET ETTİ

Özgür Özel, Anayasa Mahkemesi'nin Taksim'e ilişkin kararına vurgu yaparak, "Anayasa diyorsa ki AYM kararı herkes için bağlayıcıdır, meydan o halde emekçilerindir"dedi.

EKREM İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Ekrem İmamoğlu, 1 Mayıs kutlamalarına ilişkin şu ifadelere yer verdi:

"Son 5 yıldır Saraçhane, hak arama noktasına dönüştü. Saraçhane'deki hak arama mücadelelerinin sonu başarıyla sonuçlandı. Bu hak arama mücadelesi sonuca ulaşacak. Bu süreci umarım iyi izlerler. Böyle bir bayramı yok sayan anlayıştan umarım vazgeçerler."

Editör: Öznur Kaya