Yunanistan'da Fatih Terim manşetlerden düşmüyor... Aris yenilgisinin ardından taraftarların yuhaladığı Terim'in görevden alınacağı öne sürülmüştü. Panathinaikos Başkanı Giannis Alafouzos, Yunan basınından Athens Voice'a yaptığı açıklamada Ivan Jovanovic, Fatih Terim ve Acun Ilıcalı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Giannis Alafouzos, Terim'le yaptığı görüşmenin detaylarını da ilk kez açıkladı.

Giannis Alafouzos'un açıklamaları şu şekilde:

JOVANOVIC İLE YOLLARIN AYRILMA SÜRECİ

"Şahsen ve kamuoyu önünde bu değişiklikten yanaydım çünkü bu iş artık tavan yapmıştı ve bunu gösteriyordu. Ayrıca yorgundu. Sayın Jovanovic yönetiminde oynadığımız en yüksek seviyede bile değildi. Bir keresinde bana bir teknik direktörün bir takımda üç yıla kadar kalabileceğini, sonra oyunculara ilham veremeyeceğini, onlara daha fazla bir şey veremeyeceğini söylenmişti. Kendisi 2,5 yıldan biraz fazla kaldı."

TERİM NASIL GÜNDEME GELDİ?

"Ekim ayında uygun antrenörler aramaya başlamıştık çünkü işlerin kötüye gittiğini görebiliyordum. Zorlu maçlarda kazanmaya çalışmak için gereken istek ve tutkuya sahip olmadığımızı görebiliyordum. Maccabi maçından sonra bir değişiklik yapılması gerektiğine karar verdim. O sırada bulabildiğimiz tek koç Bay Sousa'ydı. Harika bir oyuncu, çok iyi bir koç. Kendisini Madrid'de ziyaret ettim ancak kadrodan bir oyuncunun çıkarılmasıyla ilgili bazı talepleri oldu, biz de bunun doğru olmadığını ve takım için sorun yaratacağını düşündük. Onu takdir etmeme rağmen görüşmelere devam etmedik. Acun Ilıcalı ile çok samimiyiz, gerçek arkadaşız. Dürüst ve titiz bir adamdır. Yardım etme fırsatı bulduğu kişisel sorunlar oldu ve o da takıma yardımcı oldu. Ona acımı anlatıyordum ve o da 'John, harika bir adam, kazanan ve lider olan bir arkadaşım var. Onu şiddetle tavsiye ederim' dedi. Noel günü, 25 Aralık'ta Acun'un Türkiye'deki ofisine gittim ve sayın Terim'i gördüm. Karakter olarak ve yaydığı enerji olarak onu çok sevdim. Acun sayesinde görüşmeyi kabul etti."

Okay Yokuşlu, İsmail Yüksek ve Semih Kılıçsoy, A Milli Takım'a davet edildi Okay Yokuşlu, İsmail Yüksek ve Semih Kılıçsoy, A Milli Takım'a davet edildi

"Terim, Sousa'dan daha pahalı. Bana '6 aylığına geleceğim ve şampiyon olamazsak gideceğim' dedi. Ben de 'Hayır, başlangıçta bir buçuk yıllığına gelmelisin ve göreceğiz. Umarım daha uzun kalırsın, ortalamayı tutturursun, her şey yolunda gider" dedim. Burada şunu da eklemeliyim ki Acun, Bakasetas'ın transferinde de bize çok yardımcı oldu. Türkiye'de güçlü bir figür, herkesi tanıyor."

Editör: Ali Çetin