Muğla'da Cemal Metin Avcı'nın vahşice katlettiği Pınar Gültekin davasında flaş bir gelişme yaşandı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Avcı'nın cezasının haksiz tahrik indirimiyle 23 yıla düşürülmesini istinaf mahkemesine taşıyacağını açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da kararı istinafa götüreceklerini açıkladı.

Muğla'da 16 Temmuz 2020 tarihinde kaybolan ve 5 gün sonra gözaltına alınan eski sevgilisi Cemal Metin Avcı'nın boğarak öldürdüğünü, cesedini de bağ evindeki varile koyarak yaktığı, üzerine de beton döktüğü itirafında bulunduğu Pınar Gültekin cinayeti davasında önemli bir gelişme yaşandı.

Vahşi cinayetle ilgili görülen davanın 13. duruşmasında Cemal Metin Avcı hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası 23 yıl hapse düşürüldü.

MUĞLA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN AÇIKLAMA

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Pınar Gültekin davasında verilen ceza kararıya ilgili istinaf açıklamasında bulundu.

İBB'den çifte metro ihalesi İBB'den çifte metro ihalesi

Başsavcılık, Cemal Metin Avcı'nın aldığı 23 yıl hapis cezasını ve kardeşi Mertcan Avcı'nın beraat kararlarını istinafa taşıyacak.

BAKAN'DAN AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da konuyla ilgili sosyal medyadan açıklamada bulunarak bakanlık olarak Cemal Metin Avcı'ya verilen 'haksız tahrik indirimi' kararını istinafa taşıyacaklarının bilgisini paylaştı.