CHP, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde AK Parti ve MHP’nin itirazlarının kabul edilmesiyle yenilenmesine karar verilen seçimi yeniden kazanmak için çalışmalarına devam ediyor.

2 Haziran Pazar günü yapılacak seçimler öncesinde CHP, Kayseri Pınarbaşı’nda miting yapmaya hazırlanıyor. 24 Mayıs Cuma günü, saat 13.30’da yapılacak mitingi, CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç bildirdi.

Yapılacak mitinge, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın da katılacağını dile getiren Genç, tüm Kayserilileri mitinge davet etti.

CHP KARARA İTİRAZ ETMİŞTİ

31 Mart yerel seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre, Kayseri’nin Pınarbaşı Belediyesi’nde CHP’nin adayı Deniz Yağan, yüzde 33,30’luk oy oranıyla seçimleri kazanmıştı. AK Parti ve MHP’nin itirazları sonucunda, Pınarbaşı İlçe Seçim Kurulu seçimleri yenileme kararı aldı. CHP, bahsi geçen karara itiraz etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan G-7 Liderler Zirvesi için İtalya'ya gitti Cumhurbaşkanı Erdoğan G-7 Liderler Zirvesi için İtalya'ya gitti

YSK, itiraz başvurularını incelediği 6 Nisan'daki toplantısında, CHP'nin “belediye başkanlığı ve meclis üyeliği seçimlerinin iptali ve yenilenmesi yönündeki kararların kaldırılması” talebini reddetti ve Pınarbaşı ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar verdi.

Editör: Yudum Özel