Dinleyicileri "İyi akşamlar" diyerek selamlayan Grinko, Aşık Veysel’in "Uzun İnce Bir Yoldayım" şarkısını söylemeyi sabırsızlıkla beklediğini ifade etti:

Havva Yorgancı'nın kaleminden... Byung-Chul Han: Güzeli Kurtarmak Havva Yorgancı'nın kaleminden... Byung-Chul Han: Güzeli Kurtarmak

“Arkadaşlarım, Barış Manço’nun şarkılarını çalmayı düşünmemi önerdi. Albümlerini dinledim ve ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ şarkısının çok güzel olduğunu gördüm. Daha sonra şarkının Aşık Veysel’e ait olduğunu öğrendim ve kaydettik.”

Grinko, konserde Türk hayranları için yorumladığı "Uzun İnce Bir Yoldayım" ile büyük ilgi gördü. Yaklaşık iki saat süren konser boyunca "Valse", "Epilogue", "Carousel", "Faulkner’s Sleep", "Field", "Once Upon A Time", "Prologue", "Noir", "Winter Sunshine" ve "Serenade" adlı bestelerini de seslendirdi.

Müzikle çocuk yaşlarda tanışan Grinko, 2010’da çeşitli platformlarda milyonlarca dinlenmeye ulaşan "Valse" bestesini yazdı. Sanatçı, 2014’ten bu yana şehirden uzaklaşıp ormandaki küçük bir evde yaşayarak yeni besteler yapıyor ve belgesel filmler için müzik bestelemeye devam ediyor.

Kaynak: Diken