Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturmasında 37 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Armağan Çağlayan AVM çalışanlarıyla tartıştı: Nedeni ortaya çıktı Armağan Çağlayan AVM çalışanlarıyla tartıştı: Nedeni ortaya çıktı

Başsavcılığın yaptığı açıklamada, Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturmada, FETÖ'nün güncel finans yapılanmasına yönelik yapılan soruşturmada, firari örgüt mensuplarının yakalanmalarına yönelik çalışmalar kapsamında daha önce kamu görevinden ihraç edilmiş 37 kişi hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

Şüphelilerden 6'sının, etkin pişmanlıkta bulunan şüphelilerin verdiği ifadeler, elde edilen dijital materyallerinin çözümlenmesi, yapılan teknik ve fiziki takip ile soruşturma kapsamında bugüne kadar alınan ifadeler ile fotoğraf teşhislerine bağlı olarak FETÖ/PDY terör örgütünün güncel yapılanması içerisinde yer aldıkları tespit edildi.

31 şüphelinin de haklarında yürütülen soruşturma-kovuşturma kapsamında arandığı, yakalanmamak için örgütün verdiği talimat doğrultusunda sık sık ev değiştirerek "gaybubet evi" olarak adlandırılan hücre evlerinde barındıkları-saklandıkları tespit edildi.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik operasyonların devam ettiği belirtildi.