Yüz binlerce işçi ve ailesini yakından ilgilendiren taşerona kadro konusu gündemden hiç düşmüyor. Seçim öncesi verilen vaatlerin başında gelen ve uzun zamandır çözüme kavuşturulmayı bekleyen taşerona kadro meselesi yüz binlerce vatandaşı maddi ve manevi olumsuz etkiliyor. 

Çalışma şartlarından memnun olmayan, geçim sıkıntısı yaşayan taşeron işçileri kadroya geçerek derin bir nefes almayı bekliyor. Yetkililere seslerini duyurmak adına sık sık sosyal medyada etkinlik düzenleyen kadro bekleyen taşeronlar dün gece gündeme damga vurdu.

Kadro bekleyen taşeron işçilere büyük destek! Kadro bekleyen taşeron işçilere büyük destek!

Kadro bekleyen taşeronlar arasında PTT taşeron işçileri de bulunuyor. Yıllardır eşit işe eşit maaş ve eşit hak talep eden PTT taşeron işçileri yetkililerin verdiği kadro sözlerinin yerine getirmesini beklerken günden güne artan ekonomik sıkıntılarla da mücadele ediyor. 

Sosyal medyada etkinlik düzenleyen PTT taşeron işçileri yetkililere seslenerek bu mağduriyetin bir an önce çözülmesini istiyor. Başta Cumhurbaşkanlığı CİMER olmak üzere, ilgili makamlara yazdıkları dilekçe ve mektuplarla yaşadıkları sorunları anlatan PTT emekçileri yaşadıkları mağduriyeti şu sözlerle dile getiriyor: 

''Sayın Cumhurbaşkanımız... Osmanlıdan bu yana sosyal hayatın içinde yer alan ve 177 yıllık köklü bir geçmişe sahip Posta ve Telgraf Teşkilatı çalışanları var olageldiği tarihi süreç içerisinde kurumsal ve özlük hakları noktasında bugün en zor dönemlerinden birini yașamaktadır. Bir yüzü ile devleti temsil eden, diğer yüzü ile milletimize hizmet eden Posta ve Telgraf Teșkilatı çalışanları hizmet noktasında devletin en büyük yükünü omuzlamalarına rağmen bugün hak ettiği noktada değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız... Posta ve Telgraf Teşkilatı taşeron çalışanları bugün gelinen noktada kendi devleti tarafndan ihmal edilmiş, itelenmiș ve ötelenmiș bir görüntü arz etmektedir. Kamudaki taşeron personelin kadrolu yaplması ve kamuda taşeronun sonlandırılması konusunda olan çabalarınızın ve emeklerinizin samimiyetine tüm kallbimizle inanmaktayız. Üzüntüyle belirtmek isteriz ki; kamunun asli ve asl işini yapan biz PTT taşeron çalışanları emekçileri bu çalışmanın kapsamı dışında bırakılmış durumdayız. Bu durum bizlerin hal ve hislerini son derece olumsuz yönde etkilemiştir. Temennimiz odur ki sőz verildiği gibi bizlerin de kapsama dâhil edilmesidir. ''

Ekonomi uzmanlarına göre, Meclis'in açılmasının ardından gündeme gelecek Torba Yasa'da taşerona kadro meselesi de bulunacak. Taşerona kadro sorunun tam olarak çözülüp çözülmeyeceği bilinmezken yüz binlerce işçi geride kimse bırakılmadan tüm taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesini istiyor.