Samsun'da 3 milyon 200 bin sazan yavrusu bırakıldı! Samsun'da 3 milyon 200 bin sazan yavrusu bırakıldı!

Uzun zamandır geçinemediklerini belirterek ara zam isteyen emeklilileri ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Vedat Işıkhan'ın gündeme getirmesi bekleniyor. 

Mevcut ekonomik şartlarda emekli maaşları ile geçim sıkıntısı yaşayan yüz binlerce emekli birçok mecrada yetkililere seslenerek ara zam yapılmasını talep ediyor. Maddi zorlukların yanı sıra geçirdikleri süreç nedeniyle manevi sıkıntılar da yaşayan emeklililer Meclis'in açılmasıyla öncelikli olarak ara zam konusunun gündeme gelmesini istiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emekliye zam açıklamalarının ardından umutlanan emekliler konunun ele alınmasını ve yaşanan mağduriyetin giderilmesi için gün sayıyor. 

''Enflasyonun hep hedeflenenden daha yüksek bir yüzde olduğunu görüyoruz''

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçtiğimiz günlerde Orta Vadeli Program (OVP) çerçevesinde ücret düzenlemelerinin artık hedef enflasyona göre yapılacağını duyurdu. Emeklilerin tamamına yeni bir düzenleme gelmesini beklediğini ifade eden Bakan Şimşek, bu düzenlemenin ekim ayında olabileceğinin sinyallerini verdi.

Ekim ayında emekli taban ücretine zam gelebilir!

Bakan Şimşek'in açıklamalarının ardından birçok uzman değerlendirmede bulundu. Ekim ayında TBMM’nin açılmasıyla beraber emekli maaşlarına zam yapılması beklenirken ekim ayında zam yapılması halinde bu zammın sadece kök ücreti 7 bin 500 liranın altında olan emekliler için söz konusu olması bekleniyor. 1 Ekim'de TBMM açıldığı zaman, Meclis'e gelecek olan torba yasada 7 bin 500 liralık taban maaşların artması söz konusu olması bekleniyor. 

''Emeklileri memnun edecek adımlar atacağız!''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz ay gazetecilere yaptığı açıklamada emeklilerin zam talep hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

''Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da memnun edecek adımları atacağız.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emekliye zam değerlendirmelerini okumak için tıklayınız.