Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kayseri'de meydana gelen münferit bir olayın yeni bir provokasyon girişimi olarak dikkatle takip edildiğini belirtti.

Bakan Yerlikaya açıkladı: FETÖ yurt içinde hareket edemez hale geldi Bakan Yerlikaya açıkladı: FETÖ yurt içinde hareket edemez hale geldi

Şahin, mültecilerle ilgili asılsız iddiaların yayıldığı ve büyük bir bilgi kirliliğinin yaşandığı bir ortamda, çoğu kişinin gerçek olayın seyrini göremediğini ifade etti. Şahin, "Bu durumu ülke olarak yakından takip ediyoruz." dedi. Şahin, açıklamasında şunları kaydetti:

"Devletimizin yetkili birimleri anılan olaya ilişkin gerekli idari ve hukuki süreçleri titizlikle sürdürmektedir. İlgili mahkeme söz konusu olaya ilişkin yayın yasağı kararı almıştır. Konu hakkındaki çoğu sosyal medya kaynaklı yanlış bilgilere itibar edilmemesi, yalnız ve yalnız yapılan resmi açıklamaların dikkate alınması gerekmektedir.

Sosyal medyayı ustalıkla manipüle eden odakların oyununa gelmemek millet olarak faydamıza olacaktır. Medyamız bilinçli veya bilinçsiz olarak oluşan bilgi kirliliği ortamından uzak durmalı, kaynağı belirsiz bilgilere haber bültenlerinde yer vermemelidir."

Kaynak: Anadolu Ajansı