Türkiye'de Kasımpaşa, Beşiktaş, Galatasaray ve Eyüpspor gibi takımlarda forma giyen Hollandalı yıldız Ryan Babel, 29 Eylül 2023 yılından beri kulüpsüz.

Hayatına İstanbul'da devam eden 37 yaşındaki oyuncu Hollanda basınına Türkiye'de geçen günleri ve geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'da seçim tarihi belli oldu! Galatasaray'da seçim tarihi belli oldu!

İşte Babel'in açıklamaları...

Ryan Babelden Eyüpspora salvolar: Kasıtlı olarak oynatılmadım

'HENÜZ BİLMİYORUM'

"Futbolu bırakıp bırakmadığımı henüz bilmiyorum. Hala bunu anlamaya çalışıyorum. Şu an bir takımım yok ve boş zamanlarımın tadını çıkarıyorum. Futbolu hala çok seviyorum ve biraz da sorun bu."

'EYÜPSPOR'DA KASITLI OLARAK OYNATILMADIM'

Ryan Babel, Eyüpspor'dan ayrılış hikayesi hakkında da konuşurken, bilerek oynatılmadığını savundu.

"Deplasman maçlarından üç gün önce yolculuk yapardık. Yarım haftadan fazla evden uzak kalırdınız. Bunu zihinsel olarak zor buluyorum.

Tazminatı kabul etmediğim için zorluklarla karşılaştım. Sonra bir deplasman maçına gitmek zorunda kaldım ve beni kasıtlı olarak oynatmadılar. Bu üç-dört kez yapılırsa psikolojik olarak bitersiniz. Bunun gibi şeyler ve her seferinde evimden uzakta olmayı, ailemden uzun süre uzak kalmayı kabullenmekte zorlanıyorum"

'NİYETİM İSTANBUL'DA KALMAKTI'

"Niyetim İstanbul'da kalmaktı, ancak kışın İstanbul kulüplerinde bana yer yoktu. Ben de başka bir şehire gitmek istemedim."

HOLLANDA'YA DÖNÜŞ SÖZLERİ

Babel, Hollanda'ya geri dönüş ihtimaliyle ilgili olarak ise, "Bir yerde hala önemli olabiliyorsanız bu egonuzu okşuyor. Ama şimdilik egomu bir süreliğine park ettim. Göreceğiz."