Ölümlü kazaya karışmamış olan ve ehliyetine her ne sebepten olursa olsun kaptırmış olan yaklaşık 1 milyon sürücü tam kapsamlı ehliyet affı istiyor.

2023 Cumhurbaşknalığı seçimleri ikinci tura kalmasının ardından mağdur bırakılan kitlelerinde bu denli önemi arttı. Özellikle ehliyet affı bekleyen mağdurların kime oy vereceği de belli olacak. 

Vatandaşlar sosyal medya plafformu Twitter üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyor. 

EHLİYET AFFINDA SON DURUM

Ehliyet affı ile ilgili herhangi bir gelişmenin olup olmadığı sorgulanıyor. En son Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde MHP ve CHP’li milletvekilleri, toplam 1 milyon sürücüyü ilgilendiren ehliyet affı talebinde bulunmuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan 'af' açıklaması

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Düzenleme çıkıyor! TYP, belediye şirket, ücretli öğretmen, uzman çavuş, KİT Düzenleme çıkıyor! TYP, belediye şirket, ücretli öğretmen, uzman çavuş, KİT

"6 ay sonra geniş kapsamlı afların gündemimizde olduğu doğrudur. Bunlardan bazıları; ehliyet afları, sicil ve borç afları, eğitim ve denklik afları, Bağkur tescil afları vs. Liste uzun. Cumhuriyetin İkinci Yüzyılına vatandaş ticari ve mesleki olarak temiz bir başlangıç yapacak."