Ankara'daki Cebeci Askeri Şehitliği'ne Babalar Günü dolayısıyla ziyaretçi akını yaşandı. Şehitliğe sabah saatlerinde gelen şehit aileleri, yakınlarının mezarları başında dua ederek Kur'an-ı Kerim okudu.

Babalar Günü dolayısıyla Ankara'da bulunan Cebeci Askeri Şehitliği'ni ziyaret edenler, evlatları ve babaları için sabahın erken saatlerinden itibaren gelmeye başladıç

Ankara'da ekmeğe zam! İşte yeni fiyat tarifesi... Ankara'da ekmeğe zam! İşte yeni fiyat tarifesi...

Çocuklarının kabirlerini temizleyen bazı anne ve babalar kabirlerin yanına oturarak hüzünlendi.

Babaları şehit olan çocuklar da babalarına dua etmek amacıyla geldikleri mezarlıkta mezarlara bakım yaparak çiçek bıraktı.

OĞLUNUN ŞEHADETİNİ ANLATTI

Şehitlik ziyaretçileri arasında emekli astsubay Hamit Köse de vardı.

Elazığ Karakoçan'daki operasyonda Ohi Deresi'ne düşen askerini kurtarmaya çalışırken 1995'te şehit olan oğlu Jandarma Komando Teğmen Osman Ercüment Köse'nin mezarını ziyaret eden Köse, oğlunun kabrine sık sık geldiğini belirterek şunları söyledi:

"Oğlum askerini kurtarıyor ama tekrar su geldiğinde kendisi kurtulamıyor. Beş gün sonra oğlum bulundu. Biz devamlı şehitlikteyiz. Özel günlerde, cuma günleri her günümüz burada geçiyor. Bizim için her gün özel gün. Buraya gelip onların özel gününü kutluyoruz. Onlar bizim Babalar Günümüze, bayramımıza gelecekken biz onlara geliyoruz. Onlar bizim babamız, büyüğümüz, nimetimiz oldu. Onlar sayesinde ayakta duruyoruz. Allah onlara layık anne baba olmayı nasip etsin."

"GELMESİNE 3 AY KALMIŞTI"

Van'ın Erciş ilçesinde terör örgütü PKK üyelerince, Pay Jandarma Karakol Komutanlığına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 2016'da şehit düşen Jandarma Er Eyüp Öksüz'ün annesi Emine Öksüz ise şunları söyledi:

 "Askerden gelmesine 3 ay kalmıştı. Yolunu beklerken şehit haberi geldi. Takdiri ilahi. 2 günde bir gelirdim şehitliğe. Artık torunuma baktığım için cumartesi ya da pazar günleri geliyorum. Yavrum benim için hep özel. Bugün de Babalar Günü. Tüm babaların gününü kutlarım."