Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Demirtaş, "Oynadığın bütün kirli oyunların farkındayız Erdoğan. Ama bir dönem daha halkımıza işkence etmene izin vermeyeceğiz. Nasıl mı? To be or not to be Erdoğan. Yani kürsüye gel ki görem." dedi.

HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenişte bulundu.

Kamu işçileri ne kadar zam alacak? TÜRK-İŞ'ten kritik toplantı Kamu işçileri ne kadar zam alacak? TÜRK-İŞ'ten kritik toplantı

Demirtaş, paylaşımında "Bir dönem daha halkımıza işkence etmene izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı. 

DEMİRTAŞ'TAN ERDOĞAN'A SESLENİŞ

25 Eylül 2019'da Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi'ndeki konuşmasından önce moderatöre "I speech kürsü" sözüne espriyle atıfta bulunan Demirtaş, "To be or not to be Erdoğan. Yani kürsüye gel ki görem" diye yazdı.

Demirtaş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Oy pusulasında hangi seçeneklerin önümüze çıkacağını, son günlerdeki tartışmalar belirleyecek. Şu anda kesinleşmiş tek şey şu: Bu zulüm iktidarından hep birlikte kurtulacağız, işte bunu kimse değiştiremeyecek. Neden mi? Çünkü halk kararını vermiş, bitmiş bu mesele. Oynadığın bütün kirli oyunların, kurduğun bütün tuzakların farkındayız Erdoğan. Ama bir dönem daha halkımıza işkence etmene izin vermeyeceğiz. Nasıl mı? Çünkü halk seni çizmiş, bütün mesele bu. To be or not to be Erdoğan. Yani kürsüye gel ki görem."