Hüda-PAR : "Gençlere verilecek evlilik kredisi geri alınmasın" Hüda-PAR : "Gençlere verilecek evlilik kredisi geri alınmasın"

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST Ankara'da devam ederken diğer yandan tüm gözler, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar'ın üzerinde. Daha önce siyasete mesafeli durarak net cevaplar vermeyen Bayraktar, bu kez "Siyasete girecek misiniz?" sorusuna; "Ne gerekiyorsa, mücadele neyi gerektiriyorsa onu yapacağız" şeklined bir yanıt verdi. Bayraktar'ın yerel seçimlere aylar kala böyle bir sinyal vermesi kulisleri hareketlendirdi.

Korkup Geri Dönecek Değiliz

TEKNOFEST; Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye'nin milli teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de aralarında bulunduğu 125 kurumla gerçekleştiriliyor. TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, festival alanını gezdi ve Patronlar Dünyası'na verdiği röportajda "Politikaya girecek misiniz?" sorusuna da yanıt verdi. Bayraktar, "Milli teknoloji hamlesi idealini gerçekleştirme yolunda sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ne gerekiyorsa, mücadele neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Benim böyle bir hayalim yok ama mücadele politikaya girmeyi gerektiriyorsa korkup da geri dönecek değiliz." yanıtını verdi.