Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci, kendi ismini taşıyan ve birçok şehirde şubesi bulunan güzellik salonunun bir şubesinin de Konya’da açılacağı duyurusunu yapmıştı.

Ciğerci’nin açıklaması sonrasında Konya’da yaşayan bir grup, Twitter’da ‘Selin Ciğerci’yi Konya’da istemiyoruz’ diyerek tepki göstermişti.

Konya’da istenmediğine dair paylaşımları gören Ciğerci, bir video yayınlayarak büyük üzüntü duyduğunu belirtmişti.

Tepkilere karşın bugün Konya’ya giden Ciğerci, bir grubun protestosuyla karşı karşıya kaldı.

Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi kaos yarattı! Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi kaos yarattı!

TEKBİR GETİRİP SLOGAN ATARAK TEPKİ GÖSTERDİLER

Sosyal medya tepkilerini sokağa da taşıyan grup, Ciğerci'nin güzellik merkezinin önünde tekbir getirerek “Konya’dan defol” şeklinde sloganlar attı.

Daha sonra gruba polis müdahale etti. Açılış sonrası salon kapatılırken polis güvenlik önlemi aldı.

CİĞERCİ'DEN AÇIKLAMA: "KUL KIRMAK KABE YIKMAK GİBİDİR"

Gelişme sonrası açıklamada bulunan Selin Ciğerci şu ifadeleri kullandı:

"Birisi bana 'Nerelisin?' diye sorduğu zaman, ben size yemin ederim İstanbulluyum değil Konyalıyım diyorum gururla. Ben Konyalı bir iş adamı gördüğüm zaman veya başarılı bir insan gördüğüm zaman, seviniyorum gurur duyuyorum sanki anam babam yani. Konya'da şube açmaya gidiyorum, birkaç olay oldu bilmiyorum haberiniz var mı? Ben çok üzüldüm. Bu arada benim amcam orada belediye başkanlığı da yaptı. Gider gelirdik Konya'ya. Biz bu kadar bağlıyız Konya'ya. Beni babam bir tek Konya şubesi açınca "Hayırlı olsun kızım" diye aradı.

O haberleri gördüm üzüldüm. Bir söz vardır "Kul kırmak Kabe yıkmak gibidir". Ben oraya iş yeri açmaya geliyorum. İnsanlara istihdam sağlamaya geliyorum. Ben 500 kişiye, sadece şubelerimde çalışan hanımefendi sayısı 500'e yakın. O kadar insana istihdam sağlıyorum. Yapmayın, çok ayıp ve çok günah. İncittiğiniz yerden kırılırsınız."