Seren Serengil, dün Yenikapı'da düzenlenen Hayvan, Kadın, Çocuk ve Doğa için Adalet Mitingi'ne katılarak Devlet Bahçeli'ye seslendi ve köpeklerin uyutulmaması gerektiği çağrısında bulundu.

"HİÇ KİMSE BİZİ UYUTMAYA KALKMASIN"

Tarikatların sokak hayvanlarından daha tehlikeli olduğunu savunan Seren Serengil Magazin Burada'ya konuşarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye şu sözlerle seslendi:

Cezaevinden çıkan Nihal Candan doğum gününü kutladı! Pastadaki not dikkat çekti Cezaevinden çıkan Nihal Candan doğum gününü kutladı! Pastadaki not dikkat çekti

"Devlet Bahçeli ve partisinin çok önemli bir duruşu var. Tarikatlara, gericiliğe ve cehalete karşı yüzyıllardan beri kendisi en önde hakaret etti bunlara. Şimdi kalkıp da tam tersi hareket ederse savunduğu bu zamana kadar ki milliyetçiliğin omurgasını bozmuş olur. Hiç kimse bizi uyutmaya kalkmasın. Bu cahil, hayvana günah diyen cemaatler yönetemez. Bu tarikatlar yasak Türkiye'de. Niye tarikatları dağıtmıyorlar? İnsanlardan daha zararlı bunlar. Türkiye buna müsaade etmeyecek."

SOKAK KÖPEKLERİ HAKKINDA BAHÇELİ HANGİ AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞTU?

Sokak köpekleriyle ilgili Kızılcahamam'da düzenlenen Ülkü Ocakları Eğitim Programı'nda gazetecilerle sohbet sırasında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şu ifadelere yer vermişti:

"Zannediyorum Meclis'te veyahut da hükümet nezdinde konu ele alınacak. Belediyeler üzerinde belki tasarruflar sağlanacak. Buna da bir son verilecek herhalde, çünkü çok tehlikeli boyutlara ulaştı. Konunun önerilen şeklini tam bilmiyorum. Kim ne maksatla öneriyor. Uyutunca nasıl uyutulacak, ne kadar uyutulacak, kim uyutacak? Bunları bilen yok. Ama dün hayvanların sevgisi üzerinde aşırı derecede yorum yapanlar şimdi sokak hayvanlarından şikayet eder konuma gelmişlerdir. Demek ki hudutsuz, sınırsız sevgi bir şeye yaramıyor. Televizyonlardaki tartışmaları dinliyoruz. İkiye bölünmüş vaziyetteler. İşte en çok ağırlık kazanan şey, köpekleri uyutma konusu. Köpekler, Türkiye'nin neresine giderseniz gidiniz öğlen sıcaklığında mutlaka uyurlar ve herkes görür onu. Ama bu uyutma nedir, kim yapacak, sınırı ne kadar, kaç saat uyutacaklar? Bunlar tabii belirsiz."

Kaynak: SonDakika.com