Süleyman Girgin: "Taşerona kadro teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi" Süleyman Girgin: "Taşerona kadro teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi"

EYT başvurularının hızlandırılması adına SGK'da çalışanları ek mesai ile çalışacak. EYT başvuruları 7/24 çalışıcak bir ekip tarafından incelenirken, başvurularda yapılamaması gereken detaylar belli oldu. 

EYT'LİLER BU HATAYI YAPARSA EMEKLİ OLAMAYACAK

Emeklilik başvurusu için herhangi bir evrak gerekmeden e-Devlet üzerinden  gerçekleştirilebilecek. Emekli olmak isteyen adaylar, tüm bilgileri eksiksiz doldurması hayati öneme sahip. Özellikle, e-Devlet üzerinden başvuru yapılırken hizmet dökümü aracılığı ile sorgulanabilecek meslek kodu, birçok EYT'linin emekliliğinde aktif olarak rol oyunuyor. 

YANLIŞ BİLGİ GİRİLDİĞİ TAKDİRDE İLK MAAŞI GEÇ ÖDENECEK

EYT'liler ilk maaşını en kısa süre içerisinde alması gerektiğinden, başvuru sürecinde yapılan her hata taleplerin reddedilmesine yol açacaktır. Emekli olmak isteyen vatandaşlar yeniden başvuru yapma hakkını elde edecek olsa bile ilk maaşlar için geciken başvurularının sonuçlanmasını bekleyecektir. Bu nedenle başvuru sürecinde gereken bilgiler büyük bir titizlikle doldurulmalıdır.