Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in suikastle öldürülmesinin ardından yürütülen soruşturmada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ikinci bir savcı görevlendirerek dosyayı Başsavcıvekili Durdu Özer'e verdi.

Burun estetiği sonrası hayatını kaybetti Burun estetiği sonrası hayatını kaybetti

OLCAY KILAVUZ VE TOLGAHAN DEMİRBAŞ AYRINTISI

T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre, soruşturmanın emniyet ayağına ilişkin yeni bir iddia gündeme geldi. MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un evinde gözaltına alındıktan sonra hızla serbest bırakılan Tolgahan Demirbaş hakkında savcılığın "polis eşliğinde getirilmesi" talimatı verdiği, buna karşın Emniyet'in Demirbaş’ın "adresinde bulunamadığı" yanıtını verdiği öne sürüldü.

YENİ SAVCI TUTUKLAMA TALEP ETMEDİ

Bunun üzerine dosyada ikinci bir savcı görevlendirilirken, olayın başından beri soruşturmayla ilgilenen savcı ise izne ayrıldı. Yeni savcının dosyayı devralmasının ardından Demirbaş, bugün polis eşliğinde adliyeye getirildi. Demirbaş’ın ifadesi yeni savcı tarafından alındı.

Dosya için yeni görevlendirilen savcı, “tetikçiyi Ankara dışına çıkardığı” öne sürülen Demirbaş hakkında tutuklama talep etmedi. Savcı, Demirbaş’ı “adli kontrol” talebiyle hakimliğe sevk etti. Dosya üzerinden talebi değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği de Demirbaş’ı “adli kontrol” kararı vererek serbest bıraktı.

Demirbaş’ın yanı sıra bir kişinin daha adliyeye getirildiği belirtildi, ancak savcılık kaynakları bu isme ilişkin bilgi vermedi. Eray Özyağcı’nın aranmasına ise devam ediliyor.

13 KİŞİ TUTUKLANDI

Soruşturma kapsamında, bugüne kadar aralarında tetikçiyi taşıyan motosikleti kullanan Vedat Balkaya ile MHP İl Yönetimi listesinden çıkarılan Ufuk Köktürk’ün de bulunduğu 13 kişi tutuklanmıştı. Tutuklananlar arasında “firari tetikçi Eray Özyağcı’yı İstanbul’dan bir transporter araçla Ankara’ya getirdikleri” ortaya çıkan iki Özel Harekat polisi de yer almıştı.