Elon Musk'ın sosyal medya platformu X'i satın alması ile birlikte, platformda büyük değişimler yaşanırken, yeni bir özelliğin de yolda olduğu söyleniyor.

X Daily News'in haberinden alınan bilgilere göre, platform şu anda bir beğenmeme butonunu test ediyor, sızıntılar ayrıca bu butonun nasıl görünebileceğini de gösterdi.

İddiaya göre beğenmeme butonu, beğen butonundaki kalp şeklindeki tepki butonunu yansıtıyor ancak ortada aşağı doğru bir ok işareti bulunuyor. 

Kesin olmasa da, sızıntı ile duyulan X'e bir beğenmeme butonunun gelme olasılığı, kullanıcıların bunun "kötü bir fikir" olduğu konusunda hemfikir olmasına sebep oldu.

Bazıları uygulamanın "çok zehirli" bir hale geleceğini iddia ederken, diğerleri ise beğenmeme düğmesinin eklenmesinin X genelinde bilgilerin filtrelenme şeklini nasıl etkileyebileceği konusunda daha büyük endişeleri olduğunu ifade etti.

Dünyanın yüzde 62'si sosyal medya kullanıyor: İşte Türkiye'deki durum Dünyanın yüzde 62'si sosyal medya kullanıyor: İşte Türkiye'deki durum

Sosyal medya uygulamalarındaki beğenmeme butonları uzun zamandır çevrimiçi kullanıcılar arasında tartışma konusu.

YouTube kullanıcıların beğenmeme düğmesine basmasına hâlâ izin verse de, artık her videonun toplam beğenmeme sayısını görme imkanını engelliyor.

Eğer X yeni bir beğenmeme butonu tanıtacaksa, bunun bu tarz geri bildirimleri yansıtıp yansıtmayacağı ise henüz belirsiz.

Editör: Yudum İmal