Garanti BBVA Emeklilik'ten yapılan açıklamaya göre, mayıs ayı boyunca 100 bin TL başlangıç kapitalini BES’e yatırarak sözleşme başlatan EYT’liler 4 bin TL’ye varan hediye kazanıyor. Emekliler, sisteme yatırdıkları tutarlar için yüzde 30 devlet katkısından da hemen yararlanabiliyor.

BES’i olan müşteriler iyi yaşam platformu Sağlıklı Yaşa’da yogadan fitness’a, mindfullnes’tan sağlıklı beslenmeye kadar birçok etkinlikten ücretsiz şekilde faydalanıyor. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına yüzde 37’ye varan indirimlerle sahip olabiliyorlar. Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, Garanti BBVA Emeklilik olarak genç EYT’lilerin ikinci emeklilik haklarını başlatmalarına destek olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

Yolcu otobüsünde 18 tabanca ele geçirildi Yolcu otobüsünde 18 tabanca ele geçirildi

"EYT ile emekli olanlar 9 Nisan itibarıyla emekli ikramiyelerini ve maaşlarını almaya başladı. Garanti BBVA Emeklilik olarak bu birikimlerini en doğru şekilde kullanmak isteyen EYT’liler için BES’te yeni fırsatlar sunuyoruz. Toplu parasını Bireysel Emeklilik sisteminde değerlendirmek isteyen EYT’liler 4 bin TL’ye varan hediye kampanyamızdan yararlanabiliyor. Ek olarak yatırdıkları tutarın yüzde 30’u için devlet katkısı kazanıyorlar.

Bunların yanı sıra katılımcılar BES’te birikimlerini hisse senedi, metaverse veya sürdürülebilirlik gibi çeşitli fonlarda değerlendirerek hem birikimlerinin değerini koruyabiliyor hem de fon getirilerinden daha çok kazanıyorlar. Böylece birikimleri güvenli bir yatırım aracında kazançlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. İkinci emeklilik hakkını dijitalden başlatmak isteyen müşterilerimiz için de aylık ödeme tutarlarına göre ek fayda kazanabilecekleri kampanyalarımız da devam ediyor. Tüm EYT’lilere BES yaptırarak ikinci emeklilikleri için bugünden adım atmalarını ve geleceklerine yatırım yapmalarını tavsiye ediyoruz."