14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 5.17 oy oranına ulaşan ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın, Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı mı yoksa Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu mu destekleyeceği merak konusu olmuştu. 

Seçim kutlaması yapanlara böyle isyan etti: 'Ne yaptığınızın farkında mısınız?' Seçim kutlaması yapanlara böyle isyan etti: 'Ne yaptığınızın farkında mısınız?'

SİNAN OĞAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I DESTEKLEYECEK

ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, gerçekleştirdiği basın toplantısında Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini duyurdu.

ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu ile ilgili tutumumuzu yarın saat 17.00'da düzenleyeceğimiz bir basın toplantısı ile açıklayacağız. Yaptığımız istişarelerin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yarınki görüşmeler ve istişareler de tamamlandığında artık kararımızı netleştirip, bunu Türk milletinin aziz evlatları ile paylaşmış olacağız. Kararımızı herhangi bir saikle değil, Türk milletinin geleceği, ülkemizin birlik ve bütünlüğü ile istikrarının önemli olacağını, ayrıca meselelere farklı beklentiler ile değil, ilkeler bazında baktığımızın da bilinmesini isteriz." ifadelerini kullanmıştı.