EYT'lileri sevindirecek haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT hakkında konuştu. Vedat Bilgin önümüzdeki günlerde EYT'yi açıklayacaklarını ifade etti.

CHP'li Tekin, EYT konusunda iktidarı eleştirdi CHP'li Tekin, EYT konusunda iktidarı eleştirdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BilginEYT'lilerle ilgili yapılacak olan düzenleme hakkında konuştu. Vedat Bilgin "3600 ek gösterge, asgari ücret, yarın da sözleşmeli personel konusunda dosyayı açtığımda basınla paylaşacağım. Geçici işçiler, EYT'yi tamamladığımız gün, onları açıklayacağım. Önümüzdeki günlerde söz edeceğim." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Bursa'da gerçekleşen Bursa Üretim Sürecine Katılım Desteklenmesi Projesi açılış programına katıldı. Vedat Bilgin EYT ve diğer çalışmaların önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtti.

Bİlgin konuşmalarına şu şekilde devam etti:

Bilgin sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnsanları istihdamı hazırlayacak gençleri iş sürecine sokmak için bu programlar yapılıyor. İşsizliğe karşı mücadelede çalışma bakanlığı emeğin yanında işsizliği önlenmesi konusunda aktif tutum alıyor. Ülkemizde zorunlu göç etmiş farklı şehirlerde yabancılar çalışıyor. Bunların da sadece sosyal yardımlarla değil, iş sürecine katılanların çalışma izni çerçevesinde istihdama katılmasını sağlayan programlar yapıyoruz. Bu yaptığımız programı Uluslararası Göç Örgütü destekleniyor teşekkür ediyoruz. Biz bu programlar neticesinde sanayi kuruluşlarımızla iş arayanlarımızı bir araya getiriyoruz. Biz onlara 3 ya da 6 ay destek veriyoruz. Finansı biz veriyoruz. Bütün ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. Ondan sonra kalan kısmı işverenler yapıyor, istihdam garantisini sağlıyor. İşçi, işvereni buluşturacak, bu ülkedeki kayıt dışı istihdam içinde yer almasını önleyecek düzenli çalışmayı örgütleyecek programdır. Türkiye çapında hızlıca yayılacak. Bursa'ya da katkı sağlayacak. Bursa'yı başka programda ziyaret edeceğiz. Kadın istihdamına ağırlık veren 50+1 istihdam programımız olacaktır. O günde sizlerle birlikte olacağız"