Sonbahar mevsiminde hastalıklara karşı direnç sağlamak için tüketilmesi gereken meyve sebzeler..

Kabak: Kabaklar sonbaharın vazgeçilmez sebzelerindendir. İçerdikleri A vitamini, lif ve antioksidanlar ile bağışıklık sistemini güçlendirebilirler.

Elma: Sonbahar mevsiminin sembol meyvelerinden biri olan elma, C vitamini ve lif açısından zengindir. Bağışıklık sistemini destekler.

Şizofreni hastaları sigara içmeye genetik olarak daha yatkın olabilir Şizofreni hastaları sigara içmeye genetik olarak daha yatkın olabilir

Kivi: Kivi, C vitamini deposu bir meyvedir ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olabilir.

Lahana: Lahana, sonbaharda tüketilebilecek vitamin ve minerallerle dolu bir sebzedir. Ayrıca antioksidanlar bakımından da zengindir.

Kızılcık: Kızılcık, C vitamini içeriği ile ünlüdür ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olabilir.

Brokoli: Brokoli, A ve C vitamini, lif ve antioksidanlar bakımından zengin bir sebzedir ve bağışıklık sistemi için harika bir seçenektir.

Ayva: Ayva, lif içeriği ile sindirimi destekler ve bağışıklık sistemini güçlendirebilir.

Ispanak: Ispanak, demir, C vitamini ve folik asit bakımından zengindir. Bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olabilir.

Kış kabağı: Kış kabağı, A vitamini ve potasyum içerir ve bağışıklık sistemini güçlendirebilir.

Armut: Armutlar, lif açısından zengin olup sindirime yardımcı olabilir ve bağışıklık sisteminizi destekleyebilir.

Bu meyve ve sebzeler sonbaharda tüketilmesi önerilen seçeneklerdir, ancak dengeli bir beslenme için farklı meyve ve sebzeleri de dahil etmek önemlidir. Ayrıca, günlük su tüketimine dikkat etmek ve aktif bir yaşam tarzını sürdürmek de bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize yardımcı olabilir.