Sosyal medya fenomeni Nihal Candan ve Bahar Candan, dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından 16 Kasım 2023 tarihinde tutuklanmışlardı. Nihal Candan geçtiğimiz haftalarda yakalandığı anoreksiya hastalığı nedeniyle cezaevinden tahliye edilmişti. 

İSTENEN HAPİS CEZALARI BELLİ OLDU!

Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından başlatılan soruşturmaları devam eden kardeşlerin iddianamesi tamamlandı. Candan kardeşler hakkında istenen cezalar belli oldu. Hazırlanan iddianame kapsamında Alisya Bahar Candan’ın 14 yıldan 44 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilirken Gülnihal Çiçek’in ise 8 yıldan 24 yıla kadar hapsi istendi.

Güldür Güldür Show'a Ecem Erkek'ten sonra o isim de geri dönüyor Güldür Güldür Show'a Ecem Erkek'ten sonra o isim de geri dönüyor

BAHAR CANDAN GİZLİ MUHASEBECİ VE KASA!

Onur Apaydın ve İlker Oflu’nun liderliğindeki şebeke ucuza araç sattıklarını söyleyerek vatandaşları sazan sarmalı yöntemiyle dolandırdı. Bahar ve Nihal Candan kardeşler ise bu şebekenin hiyerarşik ve organik yapısı içerisinde yer aldı. İddianamede örgüt lideri Onur Apaydın’ın örgüt içerisinde ‘gizli muhasebeci ve kasa’ konumunda olan şüpheli Alisya Bahar Candan üzerinden bankacılık faaliyetlerini gerçekleştirdiği ve elde edilen suç gelirinin aklandığı belirtildi.

Editör: Gizem Külcü